Після холодної та похмурої зими, всі чекають весну з нетерпінням. При одному тільки слові "весна" у всіх малюється світла картина: яскраво світить сонечко, зелена травичка, і вже можна, нарешті, змінити об'ємні зимові пуховики і шуби на легку курточку. За вікном середина березня, не за горами і початок літа. А разом з ним - не найщасливіший час для тих людей, які страждають алергією на пилок рослин, так званий поліноз.

Поліноз виникає в результаті неправильної реакції імунітету на алерген. Це може бути пилок рослин, квітів або спори грибів. Фактично сезон цвітіння починається вже в березні. Починаючи з цього періоду і по серпень в повітрі багато пилку рослин, яка потрапляє в організм через слизову оболонку очей і носа. Подразнення слизових оболонок - класичний прояв полінозу.

Найпоширеніші симптоми:
1. нескінченні напади чхання;
2. нежить;
3. закладеність носа;
4. підвищена сльозоточивість, почервоніння очей;
5. першіння в горлі, сухий кашель;
6. свербіж і висипання на шкірі;

Всі перераховані вище симптоми по відчуттях схожі на застуду, яка протікає без підвищення температури. Плюс до всього погіршується сон, з'являється головний біль, і, як наслідок, відпочивати, спілкуватися, працювати, вести активний спосіб життя стає в тягар. Для полегшення загального стану при полінозі слід дотримуватися деякі рекомендації, а саме:

1. бажано не виходити на вулицю з 11 до 18 годин, особливо якщо за вікном суха вітряна погода, тому в цей час у повітрі спостерігається найвища концентрація пилку;
2.


щодня робити вологе прибирання і провітрювати приміщення;
3. прийшовши з вулиці промивати ніс і очі;
4. приймати за графіком призначені ліки.

Як правило, в період цвітіння призначають антигістамінні препарати. Наприклад, телфаст, кларитин. Більшість антигістамінних препаратів починають свою дію протягом 30 хвилин після прийому ліків, і тривалість їх дії становить 12-24 годин. Застосування антигістамінних препаратів може викликати звикання, тому їх рекомендується міняти через 10-14 днів. Також у комплексі рекомендують застосовувати сорбенти.

Дуже ефективним засобом є ентеросорбент полісорб МП. На відміну від медикаментів, які блокують дію гістаміну, Полісорб виводить з організму алергени, тобто усуває саму причину алергії. Його слід застосовувати в комплексі з антигістамінними препаратами по 1 разовій дозі 3 рази на день за годину до їжі та інших лікарських засобів. Курс лікування становить 10-14 днів.

Слід пам'ятати, що захист від полінозу - це не тільки прийом ліків під час загострення. Важливим є і профілактика даного захворювання. Ентеросорбент нового покоління Полісорб МП абсолютно нешкідливий, і застосовувати його можна для профілактики. Рекомендується починати застосування за тиждень до небезпечного періоду. Адже, як кажуть, "готуй сани влітку", в нашому випадку - в березні.