Щодня, вранці і ввечері будь-яка жінка підходячи до дзеркала мимоволі задає собі питання - як же я виглядаю? Причому з віком це питання виникає все частіше і частіше. Так само це питання виникає у активних, ділових людей (в т.ч. і у чоловіків).

У 30-35 років Ви раптом помічаєте мішки під очима і перші зморшки. До 40 років починають відвисати щоки, з'являється надлишок жиру на століттях. До 45-ти років раптом виявляється в'ялість шкіри шиї, друге підборіддя, або навпаки, глибока зморшка, яка погіршує контури профілю обличчя. Опущення брів, зморшки над переніссям і на лобі разюче змінюють вираз ваших очей. І при всьому цьому людина відчуває себе молодим, хоче як і раніше залучати і захоплювати.

Протягом багатьох років підтяжка шкіри обличчя і шиї, відома в термінології як ретідектомія є однією з найефектніших операцій у пластичній хірургії. Це процедура, яка передбачає усунення відновлення нормального контуру шиї і підборіддя, опущення щік, зменшення виразності носо-губної складки. Операція, звичайно, вимагає ретельного і детального планування, філігранної хірургічної техніки, різноманітного обладнання - але й результати вражаючі - на операційному столі пацієнт "молодшає" на 10-15 років і ця різниця зберігається назавжди. Часто операція одночасно включає пластику верхніх і нижніх повік, що ще сильніше дає омолоджуючий ефект.

Найчастіше пластика особи робиться жінкам і чоловікам у віці між 40 і 55 роками, проте вона може бути ефективна як у більш молодому, так і в більш пізньому віці. Підтяжка особи - творча операція (як і будь-яка операція в пластичної хірургії). На етапі консультації з хірургом важливо обговорити Ваші побажання і вислухати його думку. Результат операції залежить від багатьох причин - вік, конституція, спосіб життя, шкідливі звички, тип шкіри, спадковість. Так само Ви повинні правильно сформулювати свої побажання - який ефект від операції Ви хотіли б отримати. Багато пацієнтів хочуть лише незначного (не впадає в очі) омолодження. Якщо ви приймаєте будь-які лікарські препарати, необхідно обговорити з хірургом можливість їх застосування.


За місяць до операції бажано не палити.

Сучасний ліфтинг - це високотехнологічна операція, яка включає багаторівневе переміщення тканин. Зазвичай виконується підтяжка і фіксація SMAS (підшкірний м'язово-апоневротический листок) і підтяжки шкіри з видаленням її надлишку, а також надлишку жиру.

При значній в'ялості шкіри шиї та наявності під підборіддям глибокої складки може бути зроблений додатковий розріз на підборіддя, що може істотно підвищити ефект підтяжки. Якщо є "подвійний" підборіддя, то досить часто виконується ліпоаспірація жиру.

Лінії розрізів шкіри не зазнали жодних змін і починаються в волосистої частини голови, проходять позаду вушної раковини і закінчуються також в межах зони росту волосся. Точне розміщення розрізів і послідовність проведення операції мають індивідуальний характер і залежать від конкретного пацієнта, а також від техніки хірурга. Утворився після операції рубець розташований в зоні росту волосся і непомітний для оточуючих, що є важливою перевагою операції.

Зазвичай для проведення операції досить 1-2 дні перебуває в стаціонарі. Операція проводиться по наркозом. Перед операцією проводиться ретельне обстеження - запорука безпеки оперативного втручання. Протягом 2-х тижнів рекомендується носіння спеціальної фіксуючої пов'язки. Через 7 днів після операції можна мити голову. Останні шви знімаються на 12-14-у добу. У післяопераційному періоді рекомендується дотримання дієти без солі, обмеження прийому рідини, сечогінні збори. Все це дозволить прискорити процес реабілітації. Безсумнівно на процес відновлення позитивний вплив чинять різні фізіотерапевтичні процедури (мікрострумова терапія, масаж і т.д.). Набряк тканин та крововиливи (синці), як правило, проходять до кінця третього тижня, що дозволяє вам планувати свою діяльність без істотних обмежень.

Директор Клініки "КОСМЕТОН"
Пластичний хірург, член ОПРЕХ Росії,
к.м.н. Льоліком Андрій Славович