Ми давно забули, що таке здивування. У наше століття кожен звик до регулярних сенсаційним відкриттям, новітнім розробкам. Обсяг інформації, яку часом отримує і обробляє наш мозок, величезний. На жаль, багато чого з цього - чистісінької води вигадки, міфи, нав'язувані нам ззовні. І все б нічого, але найчастіше це стосується життєво важливих речей, зокрема, нашого здоров'я.

Що ми, наприклад, знаємо про грибку нігтів? Нічого особливо страшного - не ходити босоніж в громадських "купальнях", не травмувати нігті. Однак, ці й інші думки не є повністю правильними.

Звичайно, зараз навряд чи зустрінеш людину, що ходить босоніж в басейні, душових, саунах. Адже всі вважають, що "підчепити" грибок можна саме там. І в цьому, звичайно, є частка істини, але от справжнім розсадником інфекції є аж ніяк не місця громадського "обмивання". Вищу сходинку рейтингу в цьому "топі" займають чистенькі кабінети нігтьового сервісу. Саме там майстри часто нехтують правилами обробки робочих інструментів і не стерилізують їх належним чином. Забувають або просто не вважають за потрібне - неважливо. Але факт залишається фактом.

Що стосується травмування нігтьової пластини, як найважливішої причини виникнення оніхомікозу, то і це не є істиною. Так, грибок з більшою ймовірністю вразить ослаблений ніготь, але згідно зі статистикою, більшість випадків зараження відбувається не через це. Інфекція може перебувати на ногах роками, видаючи себе в сухості стоп, тріщинах, освіті мозолів і натоптишів. І в цей момент замість того, щоб звернутися до лікаря, багато списують ці косметичні прояви на відсутність належного догляду. Грибок ж прогресує і продовжує просуватися далі - до нігтів.

Наступне оману - серйозне лікування оніхомікозу. Так, грибок потребує лікування, але це не обов'язково повинні бути сильнодіючі протигрибкові засоби, пропивали тривалими курсами.


Таке лікування може бути призначено лише в дуже запущених випадках, якщо грибок встиг поширитися на два нігтя і більше. В інших випадках можна обмежитися використанням протигрибкових препаратів місцевої дії. Всілякі мазі, креми, сироватки та лаки здатні підвищити ефективність лікування, прискорити досягнення позитивного результату. Додатковим заходом є і щоденна дезинфекція взуття - це знизить в рази і ризик рецидиву, і не дозволить грибку поширитися на інших членів сім'ї.

Помилково також і те, що серед зовнішніх засобів можна вибрати лише мазі і крему. По-перше, на сучасному ринку є й інші форми випуску подібних препаратів. А по-друге, необхідно розуміти, що мазі і креми, засновані на жирах, є ефективними лише при лікуванні шкірних покривів. Нігтьова ж пластина краще піддається впливу води, тобто вибрати краще сироватки та розчини. Завдяки особливостям свого складу, ці кошти є набагато більш ефективними в боротьбі з грибком нігтів.

Так, в Росії порівняно недавно стала доступна розробка голландський вчених - Мікозан. Цей препарат, заснований на ретельно підібраних лікарських компонентах, вже встиг зарекомендувати себе з найкращої сторони. Його ефект досягається за рахунок плівки, що утворюється на поверхні нігтя і щільно прилягає до нього. Плівка створює міцний бар'єр, який не дозволяє грибку поширюватися далі. Крім того, Мікозан істотно знижує ризик повторного зараження. Додатковими перевагами перед аналогічними препаратами є відсутність неприємного запаху і гіпоалергенність.

Тривалість лікування залежить від групи факторів (глибина і площа ураження, швидкість відростання нігтьової пластини та ін.), Але в загальному випадку фахівці рекомендують застосовувати Мікозан по крайней міру місяць - до повного відновлення нігтя.