Басейни, лазні, сауни, пляжі - водний рай. Купатися, паритися в лазні, кататися на водяних гірках, засмагати на пляжі - одні з найулюбленіших розваг і дорослих, і дітей. Безперечно, ці радощі корисні для здоров'я. Але не завжди ...

Грибок, вітрянка, бородавки, молочниця, синьогнійної сепсис - це найпоширеніші зарази, які прилипають до людей у воді. Як захистити себе від різних хвороб і не обмежувати себе від "водного раю"?

"Невидимі" вороги живуть скрізь: на бортах басейну, в душових кабінках, поручнях, на лавочках в саунах і на підлозі в лазнях. Як вони туди можуть потрапити? Квитки в сауни і в басейни продаються всім. Недобросовісні люди, знаючи, що мають грибок, можуть також спокійно пройти і купатися. Сьогодні вже рідко запитують довідки в басейн. А в саунах? Хто тільки не буває в саунах і що там тільки не твориться! І, звичайно, людський фактор сильно впливає на санітарний стан водного простору. Несумлінне ставлення до своєї справи призводить до того, що в деяких басейнах плаває цвіль, а вода не змінюється кілька тижнів.

Ніхто не застрахований від ризику підхопити що-небудь, скочуючись з гірки в аквапарку. Коли дитина летить з висоти, потім плюхається в воду, він від радості сміється, і звичайно, може напитися води, а в ній - величезний список бактерій.

Найбільш поширена хвороба, яка передається при контакті із зараженою поверхнею - гепатит. Цей вірус живе більше 12 годин і вмирає тільки при дуже гарячому повітрі - 120 градусах. У саунах, якщо розігріти приміщення до такої температури, є ймовірність, що пройде дезинфекція. Але навіть при нестерпної спеки стать не нагріється до потрібного стану, а небезпечні й підступні місця в саунах - підлога і лавки.

Грибок - найлегше, що можна знайти, плаваючи в басейні. Вважається, грибок - невиліковна хвороба. Спробувавши кілька засіб проти грибка, можна помітити, що грибок то з'являється, то знову зникає. Дійсно, повністю позбутися від грибка не вдасться. Тому, краще в басейнах і саунах ходити тільки в спеціальному взутті, інакше, підчепити грибок - простіше простого!

Неймовірно, але бородавки "пристають" до людей найбільше у воді. Після відвідування басейну люди часто звертаються до дерматолога зі скаргою на бородавки. Притулилися до бортика або ступили голою ногою на підлогу тільки один раз, і яка-небудь зараза вже ваша.

До дивним, але нерідким захворювань, які можна знайти у водному середовищі відносяться - контагіозна молюска і синьогнійної сепсис.


Контагіозна молюска - вірусне захворювання шкіри, що викликає висип на шкірі червоного кольору. Синьогнійна паличка - бактерія, що мешкає у воді, є збудником інфекцій у людини. Антибіотиків цей вірус практично не піддається.

Інша не менш небезпечна інфекція саун і басейнів - бактеріальна дизентерія. Характеризується такими симптомами, як жар, нудота, пронос. Бактерії передаються фекально-оральним шляхом і, якщо в басейні рідко очищається вода, то з упевненістю можна стверджувати, що у воді з вами будуть плавати ці бактерії.

Які правила треба дотримуватися, щоб не заразитися?

1. Дерев'яне і кахельне покриття - підходяще середовище для життя різних інфекцій, тому в саунах, в басейні обов'язково ходите в спеціальному взутті.

2. При виборі басейну, перевірте, щоб регулярно бралися санітарні проби, дізнайтеся, як часто відбувається зміна води, і як часто відбувається чистка в душових кабінах.

3. Обов'язково приносите свій рушник, краще не користуватися тим, що пропонують в саунах.

4. Відразу після плавання - прийміть душ, краще з протигрибковим гелем.

5. Якщо ви все-таки ненароком сьорбнули води з басейну, необхідно "продезінфікувати" свій організм для профілактики. Для цього рекомендується пропити курс ентеросорбентів. Найефективніший сорбент, якщо брати в розрахунок сорбционную ємність, - Полісорб МП. Принцип роботи полісорб полягає в тому, що ці ліки, проникаючи в кишечник, захоплює бактерії, віруси, токсини та інші шкідливі речовини і виводить їх з організму.

6. Лікарі радять ходити в лазні, які топляться по-чорному. Джерело спека в таких лазнях знаходиться у відкритому стані, усередині парної, і деревний дим і попіл покривають і очищають все навколо. А сучасні електричні або герметичні печі не дають такого ефекту.

Але не варто собі зайвий раз накручувати думка при кожному поході в лазню або в басейн про можливість там "знайти заразу". Регулярне плавання, прогрівання тіла і загартовування робить позитивний вплив на ваше здоров'я, знижує шанси застудитися, зміцнює імунітет. Мільйони людей щодня відвідують сауни, лазні, басейни, серед них багато тих, хто жодного разу нічим не заразився в водному раю. Тому, що дотримуються простих правил, і водні радості не перетворюються на водні гидоти.