Таке поняття як еферентна терапія - щось нове в сучасній медицині. Але це саме той випадок, коли нове активно прийняли і почали впроваджувати в наше життя, точніше щоб врятувати, зберегти і поліпшити наше життя і наше здоров'я. Еферентна терапія - це комплексні метод впливу на кров для її очищення і нормалізації. Якщо дуже спростити поняття то це - очищення крові від шкідливих речовин, припинення дій токсинів.

Ці процедури застосовуються при інтоксикації гострої кишкової хвороби, при хронічному гепатиті, цукровому діабеті, атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, для виведення надлишок холестерину і ліпопротеїнів. Можливе використання для поліпшення дії механізмів імунної системи, що дозволяє застосовувати його при артриті, бронхіальній астмі, псоріазі, розсіяному склерозі.

В основі методів еферентної терапії лежить багато різних технологій, зупинимося на найбільш доступних і ефективних.
1. Гемодіаліз - перспективний метод детоксикації, що дозволяє виводити метаболіти, надлишки рідини в крові, токсичні речовини. Існує два напрямки: ультрафільтрація і гемофільтрація.

2. Гемосорбция - лікування спрямоване на очищення від токсинів і регуляцію гемостазу шляхом взаємодія крові з сорбентом поза організмом.

3. Перитонеальний діаліз - промивання черевної порожнини для зменшення мікробного забруднення. На даній момент в Росії практично не використовується.

4. Плазмаферез - відшкодування втрачених або відсутніх компонентів внутрішнього середовища і видалення разом з плазмою з організму токсичних речовин.

5.


Ентерсорбція - загальний метод детоксикації організму, шляхом прийняття спеціальних медикаментів всередину. Вони не надають побічної негативного ефекту на імунітет, а навпаки знижують імунодепресивну дію токсинів. В основному при лікуванні використовуються ентерсорбенти на природній основі, такі як Полісорб МП. Для профілактики препарат рекомендується пити по дві ложки столові на півсклянки води протягом 1-2 тижнів.

6. УФО - крові, розшифровуючи повністю ультрафіолетове опромінення крові. Виробляється воно спеціальної антибактеріальної лампи з високою прохідністю провідної хвилі. Нерідко суміщення з методикою магнітної обробки крові. У комплексі ці технології борються з кишковою паличкою, золотистим стафілококом, але при цьому не впливає на анаеробну форму. Разом з цим відновлюється киснево-транспортна функція, мікроциркуляцію і окислювально-відновні процеси.

7. Обмінне переливання надає сприятливу дію, виводячи з органів разом з кров'ю, циркулюючі в ній токсини. Але тут є ризик виникнення імунологічного конфлікту з кров'ю донора.

Як бачите, методи еферентної терапії різноманітні. Ви самі можете вирішувати скористатися місцевим застосуванням сорбентів або довіриться високим технологіям плазмоферезу або ультрафіолетового опромінення. У кожному разі, еферентна терапія міцно входить у наше життя і направлення лікарів, як з метою профілактики, так і лікування безлічі хвороб.