За останні кілька років канадський Цирк Сонця, а саме так перекладається Cirque du Soleil, підкорив весь світ. Сьогодні вони їздять зі своїми гастролями по всьому світу, і вже не раз відвідували нашу країну. Враження від їхніх виступів залишаються в пам'яті на все життя. Кожен, хто хоч раз був на їхньому виступі, підтвердить, що більш магічного і зачаровує театралізованої вистави не може показати жоден інший цирк.

За такий дивовижний і оригінальний цирк ми повинні дякувати однієї людини - Гі Лаліберте. Ця людина практично все своє життя пов'язаний з цирком - спочатку в 14 років він грав на акордеоні, потім допомагав циркачам ставити номери, а потім, до 17 років, сам поставив свій номер з ковтанням вогню. У цієї людини нескінченний потік постійно змінюють один одного дивовижних ідей і номерів. Ще в юні роки він вирішив, що не хоче працювати просто в цирку, він хоче створити свій власний "Цілком Особливий Цирк", який буде поєднувати в собі змішання всіх стилів, які є в мистецтві.

Незважаючи на настільки грандіозну і незвичайну ідею, Гі практично нічого не зміг заробити за все десятиліття своєї роботи, якби не один доленосний випадок. Сталося це в 1984 році в місті Бай-Сен-Поль, куди Гі був запрошений на ярмарок, де повинен був протягом двох тижнів розважати народ різними цирковими номерами. Тут він випадково познайомився з людиною на ім'я Даніель Готьє, якому за розмовою повідомив про те, що мріє створити досконалий цирк, але не знає, як це зробити, так як у нього немає ні спеціальної освіти, ні фінансових можливостей. Готьє ідея дуже сподобалася, і він запропонував свою допомогу в питаннях, пов'язаних з організацією виступів. В результаті, завдяки артистизму Гі та юридичним здібностям Даніеля, місцеві чиновники виділили для цирку землю і видали позичку.

Маючи у своєму розпорядженні ділянку землі і гроші, Гі заходився набирати талановитих артистів. Охочих виявилося дуже багато, але Гі вибирав тільки самих незвичайних, унікальних, талановитих артистів, які змогли б відповідати скоєнні Цирку. Він не спав ночами, писав сценарії, придумував незвичайні оригінальні номери, щоб вони максимально дивували людей і вражали їх уяву.

Поступово популярність цирку зростала, артистам доводилося буквально без сну і відпочинку працювати і їздити по країні зі своїми номерами .

Але справжня слава прийшла до трупи, коли їх запросили на святкування 450-річчя Квебека - вони повинні були відвідати кожне місто провінції і залишитися там на тиждень зі своїми найкращими номерами. На даний захід було виділено близько півтора мільйона доларів. Розуміючи, що перед ним відкрилася чудова можливість заявити про себе, Гі, що добре вивчив можливості своїх підопічних, придумав просто фантастичні номери, які супроводжувалися не тільки неймовірними трюками, але поєднували в собі оригінальні костюми, спецефекти і т.д.

Звичайно ж, цей захід подарувало цирку справжню популярність по всій Канаді.


Однак гроші були витрачені повністю на реалізацію проекту, і Гі знову залишився без засобів. На цей раз його добрий помічник Даніель попросив фінансової допомоги не у міських чиновників, а в уряду Канади, яке виділило значну державну допомогу.

Тепер Гі і Даніель починають будувати стаціонарну будівлю, і не де-небудь, а в Монреалі. Також Гі повністю переглядає свою програму, удосконалює її, наймає музичний оркестр для супроводу кожного номера, кращих режисерів і майстрів з театрів і телебачення. Розширюється і трупа цирку - Гі знову влаштовує кастинг на найталановитіших і оригінальних циркачів, але тепер на кастинг приходять не тільки канадські циркачі - в цирк Гі Лаліберте приїжджають навіть з далекого зарубіжжя. В цей же час Гі приймає рішення дати назву своєму дітищу Цирк Сонця або Цирк дю Солей і починає готувати світове шоу - закуповує ексклюзивні костюми, піротехніку, світлову техніку, записує оригінальну музику і їде підкорять Америку! Цілих п'ять місяців Цирк дю Солей підкорював Америку - південні сусіди відзначили, що кращого уявлення вони в житті не бачили!

Після грандіозного підкорення Америки у цирку знову закінчилися державні кошти. Гі і Даніель зрозуміли, що не можна весь час просити гроші в уряду і вирішили, що кращим спосіб буде акціонувати цирк. Охочих зробити це виявилося досить багато, і більшість інвесторів були з Америки. Більше фінансових проблем у цирку не виникало.

Цирк дю Солей з 2000 років активно і плідно розвивається, Гі удосконалює програму і займається творчими питаннями, а Даніель фінансовими. В результаті плідної роботи двох талановитих людей, цирк створив свою власну майстерню для пошиття унікальних авторських костюмів і взуття, створив декілька майданчиків для створення трюків, аналогів яких немає у всьому світі, зібрав трупу, чисельність яких зросла до 4000 осіб, а також створив склади, де зберігається вся піротехніка, тканини для пошиття одягу, декорації і т.д. Також на сьогоднішній день є філії Цирку дю Солей у Лондоні, Лас-Вегасі, Сінгапурі, Нью-Йорку, Гонконзі і Амстердамі. Список цей досі розширюється і, можливо, не за горами створення філії цирку в Росії.

Сьогодні вже важко повірити, що Цирк дю Солей колись був звичайним бродячим цирком, у якого постійно не вистачало грошей. Гі Лаліберте воістину унікальна людина, яка змогла не просто здійснити свою мрію, він створив неймовірну, абсолютно унікальну корпорацію, аналогів якої в світі більше немає.