Сьогодні знайти дитині іграшку не проблема - прилавки дитячих магазинів буквально завалені найрізноманітнішими іграшками, призначеними для дітей різного віку і рівнів розвитку. Однак іграшка іграшці ворожнеча, і необхідно розуміти, що неправильно підібрана іграшка не тільки не принесе користі, але й може завдати шкоди як фізичному, так і психічному здоров'ю дитини.

У цій статті ми постараємося максимально докладно розповісти про те , як вибрати правильну іграшку для вашої дитини.

Антиіграшкою

Деякі іграшки, такі як, ведмедики, ляльки, зайчики та ін., Тобто іграшки, які уособлюють якась тварина або людини, сприймаються дітьми як справжні і одухотворені, тому вони часто переймають їхні звички й намагаються копіювати зовнішність. Тут дуже важливо підібрати іграшку, яка виховувала б в дитині тільки позитивні якості і позитивно впливала на його психоемоційний розвиток.

Перерахуємо кілька так званих антіігрушек, тобто іграшок, які бажано уникати.

Трансформери

У даному випадку маються на увазі іграшки, які трансформуються в різних роботів, чудовиськ, страшних героїв мультфільмів і т.д. Іграшки дуже впливають на поведінку дитини, і гри з монстрами можуть зруйнувати психіку дитини. Немає нічого хорошого в тому, що дитина буде наслідувати злому герою мультсеріалу.

Занадто великі і дуже яскраві іграшки

Кожен, напевно, помічав, що сьогодні в дитячих магазинах величезний вибір плюшевих іграшок, розмір яких часом перевищує розмір дорослої людини. Ніякої користі така іграшка принести не може, а ось завдати шкоди запросто. Така іграшка може впасти на дитину, придавити, він може задихнутися. Також плюшеві іграшки великих розмірів концентрують у собі багато пилу, домашніх кліщів. А ось випрати таку іграшку завдання непросте, оскільки засунути її в пральну машину і навіть у ванну навряд чи вдасться.

Сюди ж відносяться і іграшки яскравих забарвлень, начебто кислотного зеленого або яскравого рожевого. Давно відомо, що занадто яскраві кольори дратують психіку людини, тим більше дитини. Дитина від такої іграшки буде примхливим, збудженим і буде страждати на безсоння.

Супергерої і принцеси

На жаль, більшість супергероїв продаються сьогодні з ножами, пістолетами, зброєю, ніби це не представники добра, а якісь кілери. Теж саме можна сказати і про ляльок для дівчаток. Замість того щоб ляльки виховували в дівчатках чуйність, доброту, турботу, вони з самого раннього віку вселяють маленьким дівчаткам псевдоідеальную модель жінки. Взяти, приміром, барбі або Брайс - довгі ноги, довге волосся, великі губи, викликає макіяж, зухвалий одяг. Підсвідомо кожна дівчинка буде прагнути бути схожою на свою прекрасну ляльку.

Звідси робимо цілком логічний висновок - необхідно купувати іграшки, які можуть виховати в дитині добрі риси характеру, працьовитість, турботу про близьких. Наприклад, для дівчаток набори для вишивання, шиття, ляльки, які схожі на реальних дівчат і жінок, які не мають яскравого макіяжу і викликає одягу, а для хлопчиків підійдуть набори для споруд кораблів, будинків, столярні інструменти і т.д.

Вибираємо іграшки, що відповідають віку дитини
Від народження і до одного року

У цьому віці дитина ще не розуміє, що це іграшка, що вона виконує якісь функції, і що з нею робити.


Зате маля добре реагує на кольори, звуки, форми. У цьому віці підійдуть іграшки для ванни, мобіль, підвішені іграшки. Вони привертають увагу, і дитина намагається до них тягнутися, чіпати ручками, вивчаючи геометричну форму - це розвиває дрібну моторику, слух, мускулатуру.

Від одного року до трьох років

У цьому віці найкраще підійдуть іграшки, які можна рухати. Найчастіше це машинки або візки на мотузочці або без, маленькі коляски. Ближче до трирічного віку дітей найбільше цікавлять іграшки, які можна розбирати і збирати. Також в цьому віці діти дуже люблять наслідувати дорослим, тому можна купити іграшковий телефон або дитячу кухню. Сьогодні великий вибір розвиваючих іграшок для дітей у цьому віці - дитячі географічні карти і атласи, музичні алфавіти і книжки з казками. Ближче до трьох років вже можна купувати глину або пластилін.

Від трьох до п'яти років

Саме час купити перший триколісний велосипед. Також підійдуть великі пазли, набори для розмальовок, дитячі безпечні ножиці - все це дозволить дитині розвиватися необхідні для школи навички. Продовжуйте вивчати алфавіт і слова. У цьому віці необхідно дуже акуратно вибирати іграшки, так як діти дуже цікаві і часто викидають примхи.

Кілька важливих деталей

При купівлі іграшки необхідно звернути увагу на деякі речі.

  • Якщо іграшка працює від електрики, то максимальне напруга повинна бути не більше 12 Ватт, а рівень гучності не більше 65 децибел.
  • Якщо дитина не досягла семирічного віку, вага іграшки не повинен перевищувати 400 грамів. Це обумовлено тим, що важка іграшка при падінні може нанести травму.
  • Іграшки для дітей віком до 3 років не повинні мати гострих кутів, знімних деталей, токсична покриття. Всі іграшки повинні бути з екологічно чистого матеріалу.
  • Іграшки з поролону не повинні зберігатися більше одного року, так як поролон має термін придатності, після закінчення якого, він починає виділяти токсичні речовини і розкладатися.
  • М'які іграшки повинні мати міцний шов, щоб наповнювач не потрапив дитині в руки або в рот.
  • Деталі плюшевих іграшок (ніс, очі, вуса і т.д.) також повинні бути прироблені міцно, в ідеалі , пришиті.

Підводимо підсумок

Перш ніж купувати іграшку необхідно переконатися в тому, що вона виконана з екологічно чистого матеріалу, не надто велика, не надто важка і не має надто яскравого забарвлення. Обов'язково переконайтеся в тому, що іграшка підходить за віком для вашої дитини. Виробники завжди вказують на етикетці рекомендований вік, склад іграшки і вагу. Якщо така інформація не надана, не купуйте цю іграшку, швидше за все це підробка.