Деякі батьки вважають, що ігри, якими захоплені їхні діти, - заняття суто дитяче, не варте великої уваги. І дуже даремно! Психологи стверджують: гра - справа дуже серйозна. Саме від гри в значній мірі залежить фізичний і психічний розвиток малюка.

Будь-які ігри, поділяються на 3 основні группы:

  • обучающие
  • подвижные
  • ролевые

Обучающие ігри мають велике значення в розвитку дитини, тому вони знайомлять малюка з предметами та їх властивостями, з явищами, розвивають мислення, спостережливість, вміння мислити логічно, пам'ять. До таких ігор належать настільні ігри (лото, конструктор, пазл), піраміди.

Рухливі ігри допомагають дитині краще адаптуватися в колективі, допомагають навчитися дотриманню певних правил.

Але чи не найбільшою важливою групою є третя група, що включає в себе рольові ігри, що дають дитині можливість "перевтілитися", відчути себе будівельником або водієм, вчителькою чи медсестрою. У цих іграх дитина починає освоювати нові види діяльності, "приміряючи" на себе ту чи іншу професію.

Набори для рольових ігор

Дитяча фантазія не знає меж.


Малюк у віці 3-4 років дуже легко включається в запропоновану йому гру. І найбільш привабливою для дитини є саме вільна сюжетна рольова гра. І це зрозуміло, адже саме в грі малюк отримує найбільшу суб'єктивну свободу, може вибрати ті варіанти спілкування, де його дії не обмежені батьківськими заборонами. Звичайно, малюкам ще важко зрозуміти, чому мама забороняє брати в руки ножиці, праска або кухонний ніж, а тато ховає на найвищу полицю молоток з цвяхами. Але якщо мама з татом проявлять увагу і кмітливість, то дуже скоро сама потреба в "дорослих іграшках" відпаде. Адже набір юного столяра, перукаря або лікаря містить так багато цікавих предметів, якими цілком можна робити те ж саме, що й дорослі. Тільки, звичайно, набагато краще!

У магазинах іграшок представлено безліч наборів для дитячих рольових ігор. Вибираючи "професію" для дитини, потрібно пам'ятати, що будь-яка іграшка розрахована на свою вікову аудиторію. Виробник зобов'язаний написати на упаковці, для якого віку призначена та чи інша гра.