Мода на високі підбори, напевно, не пройде ніколи. Незважаючи на те, що лікарі та вчені вже давно довели шкоду регулярного носіння високих підборів, мода диктує свої правила, яким охоче слідують жінки. Дивуватися тут нічому - краса вимагає жертв. Кожна жінка знає, що високі каблуки здатні не тільки створити унікальний образ, але й дозволяють перетворити жіночі форми - подовжити ноги, зробити їх більш стрункими, підкреслити стегна, зробити гарну ходу і поставу.

Однак не все так просто , як здається на перший погляд. Щоб оцінити всі достоїнства високих каблуків, потрібно вміти на них ходити. Пропонуємо вашій увазі 5 секретів як ходити на високих підборах.

Секрет перший: тренування

Перш ніж виходити на публіку в нових красивих туфлях з високим каблуком, варто потренуватися вдома. Надіньте туфлі будинку і займайтеся своїми звичними домашніми справами, при цьому намагайтеся переходити з одного покриття на інше - м'який килим, скільки кахель або ламінат і т.д. Таким чином, ви будете адаптуватися до різних складнощів, які вас будуть чекати на вулиці і в різних приміщеннях.

Також ви можете виконувати такі вправи:

  • надіньте туфлі, встаньте на рівну підлогу, ноги зведіть разом, втягніть коліна, випрямити спину, потім поверніться всім тілом направо, потім наліво, зробіть крок убік, потім в іншу сторону, потім крок вперед і назад. Ця вправа дозволить звикнути вам до нової висоті, відчути рівновагу, поставу. Найкраще виконувати його перед дзеркалом;
  • надіньте туфлі, встаньте прямо і почніть робити маленькі шажочки вперед, наступаючи спочатку на п'яту, потім на носок, при цьому стежте, щоб ноги залишалися прямими, і коліна не згиналися;
  • повторіть попередню вправу, тільки спробуйте виконати більш широкі кроки в швидкому темпі;
  • встаньте на каблуки, випрямити ноги, поставу і спробуйте встати на одну ногу і утримати рівновагу протягом 15 секунд. Виконайте теж саме з іншою ногою. У міру звикання, збільшуйте тривалість вправи. Під час вправи намагайтеся зберігати поставу;
  • стоячи босоніж на підлозі, з'єднайте п'яти разом, а носки нарізно, втягніть коліна і сідниці. Утримуючи коліна і сідниці, повільно підніміться на полупальци максимально високо і також повільно опустіться вниз.


    Намагайтеся переносити вагу на великі пальці ніг, а не на мізинці. Виконайте 10-15 повільних підйомів.


Секрет другий: танці

Танці на каблуках - це відмінна можливість розвинути координацію руху і звикнути до висоти і положенню стопи. Спробуйте будинку потренуватися - увімкніть улюблену музику і танцюйте так, як зазвичай ви звикли танцювати.

Секрет третій: сходи

Піднімайтеся і опускайтеся по сходах - це також хороший засіб для розвитку координації руху. Звичайна ходьба вимагає спочатку поставити на землю п'яту, потім носок. Опускаючись вниз по сходах, вам доведеться виконувати зворотний рух - опускаетесь спочатку на підошву, і тільки потім ставите каблук або ж ставите відразу всю стопу, якщо вам буде так зручніше. Піднімаючись сходами, ви можете ставити на сходинку тільки підошву, а каблук як би залишається висіти в повітрі або ж відразу ставити всю стопу цілком. Таким чином, ви привчите ходити себе в самих різних варіаціях і зможете впевнено почувати себе в громадському місці незалежно від того, яке покриття на землі і чи є сходи.

Секрет четвертий: маленькі деталі

Якщо ви вже почали практикувати ходьбу на високих підборах на вулиці, то ви повинні знати деякі деталі, які дозволять вам полегшити процес. Якщо ви відчуваєте, що йти швидко і впевнено не виходить, коліна згинаються, відчуваєте себе ніяково, то скоротіть крок - невеликі кроки дозволять вам випрямити поставу і виконувати рух більш акуратно. Якщо ви поки ще не впевнені в собі, то уникайте таких покриттів як пісок, гравій, лід або щебінь. Під час ходьби намагайтеся ставити ногу попереду так, немов ви йдете по рівній лінії, тобто передня нога повинна виявитися прямо попереду задньої.

Секрет п'ятий: регулярна практика

Найкращий спосіб навчитися красиво і впевнено ходити на високих каблуках, це ходити на них часто. Тільки постійна практика дозволить вам адаптуватися до ходьби. Завдяки цьому, незабаром, ви зможете ходити на каблуках також впевнено, як в домашніх тапочках.

Не забувайте, що вам також необхідний регулярний відпочинок. Якщо ви носите високі підбори, то намагайтеся давати ногам відпочинок хоча б кожні 30-40 хвилин.