Є така хороша приказка: "Богач не той, у кого багато грошей, а той, кому їх вистачає". Як не дивно, але саме фінансове питання найчастіше стає причиною розбіжностей в сім'ї, випереджаючи і несумісність характерів, і подружні зради.

Якщо укладення шлюбу обійшлося без контрактів, і заздалегідь грошовий момент не обговорювалося, то зробити це ніколи не пізно. Не виключені випадки, коли в сім'ї само собою встановився порядок розподілу грошей і все задоволені. Але навіть якщо шлюб вже не молодий - планування сімейного бюджету значно може поліпшити фінансове становище в сім'ї.

Не знаєте з чого почати? - Що називається "гроші на бочку": підрахуйте постійний дохід у сімейний бюджет: зарплати обох подружжя або стипендії, допомоги або відсотки від вкладів, рента і т.д.

А тепер випишіть витрати, які в свою чергу можна розділити на кілька категорій.

  • Постійні: квартирна плата та комунальні послуги, няня або дитячий сад, кредити, послуг інтернету та мобільного зв'язку і т.д.
  • Основні: продукти, ліки, одяг, побутова хімія, транспорт і т.д.
  • Відкладені гроші, які використовуються на непередбачені випадки і великі покупки.
  • Вільні гроші : розваги, поїздки на відпочинок, прийом гостей і подарунки, кишенькові гроші.

Ці категорії досить умовні, але щоб усвідомити, як розподілені фінанси в сім'ї, потрібно планувати сімейний бюджет не тільки на поточний період , але на кілька місяців вперед.

Є один важливий аспект успішного планування сімейного бюджету: потрібно чіткий розподіл грошей, як на загальні сімейні витрати, так і на непідзвітні особисті потреби.


Дуже важливо щоб кожен член сім'ї мав свої особисті гроші.

Щоб побачити реальну картину фінансового стану сім'ї заведіть книгу обліку сімейного бюджету, яка допоможе в кінці місяця проаналізувати які витрати були зайвими і на чому можна заощадити.