Сьогодні газон є одним з найголовніших елементів ландшафтного дизайну, і він вже цілком міцно зміцнився на російських просторах.

Багато дачники вже давно відмовилися від дачного рабства у вигляді збирання картоплі, огірків і помідорів і піддалися масою "газонофікаціі". Однак покласти "живий килим" у себе на ділянці виявилося не таким вже й простим питанням. На перший погляд, здається, що створити зелену галявину справа проста, адже це всього лише трава, яка росте всюди. В результаті, чи не досвідчені дачники стикаються з такими проблемами як бур'яни, мох, засуха і випрівання. Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно вибрати і посадити газон, як часто його потрібно стригти, і чи можна на ньому робити шашлики і грати у волейбол.

Звичайний газон

Найпростіший і демократичний варіант озеленення ділянки - це звичайний газон, який, як правило, формується з тонконіг, костриця, райграс і мітлиці. Стелити звичайний газон потрібно на рівній родючому ґрунті (добре, якщо раніше на цьому місці був город). Якщо ж Земля не упорядкована, то доведеться її розчистити від будь-якого сміття, вирівняти, і, при необхідності, замінити грунт.

Доглядати за звичайним газоном досить просто - його не обов'язково часто стригти, поливати і прополювати. Крім того, ви спокійно можете на ньому ходити, бігати і грати.

Рулонний газон

Це дуже зручний і практичний варіант газонофікаціі. Рулонний газон вирощується у спеціальних місцях близько 1,5-2 років. Тут фахівці борються з бур'янами, випрівання, посухою. У результаті виходить газон з добре розрослася щільною дернини. Такий газон розрізається на пласти, які акуратно згортають в рулон і передають майбутньому господареві. Все, що потрібно від власника ділянки - укласти розгорнутий рулон на рівний і чистий ділянку. Потім його потрібно прікатать і щодня поливати в наступні 2 тижні.

Доглядати за рулонним газоном теж дуже просто, так як він вже цілком готовий і адаптований. Все що вам потрібно це стригти і поливати в міру необхідності. На рулонном газоні також можна ходити і грати.

Партерний газон

Якщо два попередні варіанти були цілком практичними, і по них можна було вільно пересуватися, то партерний газон (або парадний) не терпить ніякого людського чи іншого присутності! Прекрасний, смарагдовий і шовковистий газон стане кращою прикрасою вашого ділянки. Але за свою красу і чудову він зажадає від вас багато жертв.

Партерні газони ми всі бачили не раз - це головне живе покриття у всіх палацових ансамблях. Такий газон відразу впадає в очі, так як має неповторний смарагдовий колір!

Партерні газони вирощуються за особливою спеціальною технологією, як правило, з одного або двох видів трав. Вирощуванням таких газонів у палацових ансамблях займаються професіонали. Якщо ж ви хочете прикрасити свою ділянку таким же газоном, то вам доведеться до цього підготуватися.

По-перше, необхідно придбати суміш під назвою "Елітні трави", але потрібно вибрати такий сорт трави, який буде підходити саме до вашої кліматичній зоні. По-друге, ви повинні ретельно підготувати поверхню до посадки. Для елітних трав потрібно буде завезти спеціальний грунт. Потім ретельно очистити поверхню від найменших бур'янів. По-третє, після посадки вам доведеться буквально в маніакальною формі підстригати зростаючу траву - висота не повинна перевищувати трьох сантиметрів.


Крім того, траву потрібно вичісувати, удобрювати, поливати і аерувати. Найкраще буде найняти садівника, який розбирається у всіх тонкощах подібної роботи. Ну і, по-четверте, вам доведеться постійно стежити, щоб ні кішки, ні собаки, ні тим більше люди, охочі прогулятися босічком по газону, не підходили до нього - будь-яке навантаження протипоказана елітним травам.

Спортивний газон

Тут мова йде про таких газонах, які ми зустрічаємо практично щодня - цей газон спеціально вирощується для таких видів спорту як футбол, гольф, кінне поло. Ці газони вирощують наукові центри, адже потрібно створити дуже міцну і стійку траву, яка буде володіти підвищеною здатністю до самовідновлення.

Такий газон добре підійде не тільки для спорту, але і для дачі. Багато дачники люблять створювати зону відпочинку, де можна було б грати всією сім'єю, бігати, стрибати, валятися і смажити шашлики - спортивний газон це найкраще рішення!

Однак за свої унікальні характеристики, спортивний газон також вимагає серйозного підходу. Спочатку вам потрібно зробити дренажні роботи, потім зверху посипати не менше 30 сантиметрів родючого грунту, яку потім потрібно прікатать. Тільки після цього щільно висадити спеціальну суміш трав і чекати! Спортивний газон буде повністю готовий до "вживання" лише на третій рік.

Луговий газон

Луговий газон - це свого роду імітація на реальний природний луг, який покритий соковитою зеленою травою, злаками і однорічними або багаторічними квітами. Такі газони дуже гарні, яскраві й невибагливі. За ними легко доглядати, так як стригти їх потрібно лише один раз в кінці сезону, а за цвітіння відповідатимуть вже самі квіти, які будуть обмінюватися насінням. Єдиним недоліком такого газону є його недовговічність, на другий рік життя луговий газон втрачає свою красу і перетворюється на звичайний луг, так як злаки поступово витісняють квіти.

Як вибрати газон?

Це дуже важливе питання, тому що від обраних насіння, по суті, залежить і кінцевий результат навіть при дотриманні всіх необхідних правил при посадці і догляду. У квіткових магазинах вибір газонних трав дуже великий. Тут є як вітчизняні, так і імпортні виробники з різним процентним вмістом тих чи інших насіння.

Як правильно вибрати газон?
  • Спочатку визначаємося з типом газону: луговий, звичайний, спортивний, парадний
  • Вибираємо насіння від відомого виробника, який вже має хорошу репутацію та відгуки
  • Якщо ви вибираєте імпортного виробника, то переконаєтеся, що ця країна має схожі кліматичні умови
  • Вивчіть склад суміші - залежно від переважання тієї чи іншої трави, залежатиме соковитість зелені, міцність, виростання і т.д. Наприклад, райграс росте дуже швидко, тому цілком може придушити зростання інших насіння, також любить вологу і стійкий до втоптування. Тонконіг лучний вважається довговічним, але розвивається досить повільно і не може самостійно справлятися з бур'янами.

Підіб'ємо підсумок

Газон на дачній ділянці це дуже красиво і практично - зовнішній вигляд вашої ділянки стає доглянутим, яскравим і привабливим. Саме тому газон є невід'ємною частиною будь-якого ландшафтного дизайну. Найприємніше це те, що ви можете вибрати газон під самі різні потреби і під самі різні фінансові обмеження!