Зараз існує безліч різних видів транспорту, але більш комфортабельним є літак. Адже погодьтеся, що з його допомогою легко дістатися навіть в самий далекий куточок світу. Тільки є одне але .. Чи не шкодять перельоти нашому здоров'ю?

Виявляється, не все так просто. Якщо ж переліт триває всього від півгодини до години, то майже ніяких змін в організмі не відбувається. Значний вплив роблять на людину саме тривалі перельоти.

Як підготуватися до тривалого перельоту?

Якщо Вам належить виснажливий переліт, давайте розглянемо декілька правил підготовки до нього:

  1. Перед вильотом обов'язково треба відпочити.
  2. Не вживати за дві години до зльоту їжі та алкоголю .
  3. Одягтися і взутися у щось легке і зручне.
  4. Взяти з собою аптечку (в ній повинні знаходитися необхідні ліки, наприклад, якщо у вас болить серце, візьміть валідол), пляшку води.

Вплив тривалого перельоту на організм

У салоні літака дуже сухе повітря, тому відчувається дискомфорт у роті, також страждають слизові оболонки очей і носа. У людини виникає гіпоксія, немає повноцінної насиченості киснем. Необхідно використовувати вологі серветки, крем або воду. Людям, які страждають на бронхіт або астму, в подорож краще не збиратися. Також питво газованої води (вона насичена вуглекислим газом, що ще більше ускладнює дихання) може посилити гіпоксію.

Через перепади тиску може виникнути набряклість ніг. При постійному знаходженні в положенні сидячи, у людини виникає дискомфорт. Застійні явища негативно впливають не тільки на хворих людей, а й на здорових. Тому не треба боятися рухатися по салону, коли це дозволено і намагатися постійно змінювати своє положення тіла. Можна робити сидячи гімнастику, спрямовану на поліпшення кровообігу кистей рук і стоп. Просто повращайте ними по в одну, то в іншу сторону. Якщо Ви в літаку перебуваєте у взутті на каблуках, обов'язково зніміть її.

Не треба вживати їжі і газованих напоїв, які можуть викликати розлад кишечника. Потрібно пам'ятати, що положення тіла сидячи не дає можливості вашому стравоходу переробляти все з'їдене повноцінним чином.

Літаковий тромбоз

Нещодавно лікарі дізналися про одне захворювання, яке може виникати під час тривалого перельоту, - це літаковий тромбоз.


Причиною його виникнення стає порушення венозного кровообігу в нижніх кінцівках людини.

Спочатку вчені не вважали це небезпечним наслідком, поки не трапився один смертельний випадок. Дівчина двадцяти п'яти років прямувала в Лос - Анджелеса, в літаку вона провела тринадцять годин, після посадки раптово опинилася в лікарні з діагнозом "інфаркт - міокарда". Причиною такого стану був тромб у нозі. Тільки от раніше дівчина тромбозом не страждала.

Було встановлено, що ризик виникнення тромбу залишається ще чотири тижні після посадки літака. В основному за статистикою, утворення тромбів через перельоту відбувається в одному випадку з шести тисяч мандрівників. У таку групу ризику потрапляють люди, які мають порушення процесу згортання крові. Самі вони про це можуть і не знати. Але згортання власної крові легко перевірити, здавши загальний аналіз крові. Якщо ж кількість тромбоцитів вище норми, такі люди вже належать до групи ризику.

Профілактика літакового тромбозу

Дізнавшись про таку проблему, як літаковий тромбоз, вчені швидко почали шукати шляхи її вирішення.

Ось декілька простих порад, як запобігти утворенню тромбів під час перельоту:

  1. надягати спеціальні панчохи під час тривалого перельоту. Вони допомагають знизити ризик утворення тромбів приблизно в дев'ятнадцять разів.
  2. Ввести підшкірно низькомолекулярний гепарин за кілька годин до вильоту, але робити це потрібно тільки за вказівкою лікаря. Серед осіб, які взяли дозу гепарину, не зареєстровано жодного випадку тромбозу. Можна використовувати й інший варіант, прийняти разжижающее засіб у вигляді таблеток, наприклад, аспірин. Тільки він дає менш сильний ефект. У такому випадку ризик виникнення тромбів зменшується тільки в півтора рази.
  3. Чи не пити алкоголь, кави, чаю та не курити вчасно перельоту. Так як це все має властивості згущувати кров.
  4. Необхідно вживати багато рідини: соків (одним з кращих є томатний) і негазованої води.

Як поводитися під час посадки літака?

Перед посадкою літака прибрати всі свої речі, якими користувалися під час перельоту і обов'язково сходити в туалет. Це позбавить вас від усіх зайвих проблем, які можуть виникнути.

Сподіваюся, наші поради вам допоможуть. Приємних подорожей!