Православна Пасха здавна вважається самим світлим церковним святом на російській землі. Витоком його появи служить Воскресіння Господа Ісуса Христа. Дата святкування Пасхи минуща, в 2013 році це? 5 травня.

Історія Великодня

У новому Завіті цей великий день трактується як результат людський, перехід з мирського життя у вічне. Євангеліє говорить, на 3-й день після розп'яття Христа, в саду в якому стояв Гріб Господній, розгорнувся потужний землетрус. Їм ознаменувалося Воскресіння Господа Ісуса Христа.

З неба в білому вбранні, видом, подібним блискавки, снизошел Ангел, який прибрав камінь, що перепиняє вхід до печери, де покоїлося тіло Господа.

Рано вранці, благочестиві жінки по іудейської традиції повинні були помазати запашним миром тіло Ісусове.


Коли вони підійшли до труни, побачили ангела, який звернувся до них: "Чому ви шукаєте живого серед мертвих? Його немає тут, Він воскрес. Ось місце, де Його поховали".

послідовницею Христа повернулися в місто і повідали учням Його, свідками чого вони стали. З цього дня і по День Вознесіння (сороковий день після Великодня) до апостолів був воскреслий Христос, який дарував їм настанови.

Традиції Великодня

Підготовка до Христовому Воскресінню для істинно віруючих відбувається заздалегідь. Першою сходинкою є дотримання Великого посту.