Гірськолижний сезон ще в самому розпалі - багато європейських країн пропонують нам найрізноманітніші курорти по класу обслуговування, а, значить, поїхати відпочити на прекрасних гірських схилах може кожен з нас. Пропонуємо вашій увазі кілька кращих гірськолижних курортів, які обов'язково припадуть вам по кишені.

Швейцарія

Більшість людей звикли вважати Швейцарію дорогим курортом вищого класу. Та, насправді Швейцарія - це чудова країна з дорогими і респектабельними альпійськими курортами. Але крім дорогих курортів, тут є і доступні, але при цьому не сильно відрізняються за своїми якостями. Наприклад, цього року такі гірськолижні курорти як Шато-д? Е, Віллар, Ле-Дьяблерескі-паси і Лезен пропонують нам дуже вигідні пропозиції - відпочинок для дітей абсолютно безкоштовний! Ви можете оселитися навіть в 5 * готелі, а за вашого малюка вам все одно не доведеться платити.

У районі Женевського озера дуже красива альпійська природа, протяжність гірськолижних трас досягає 225 кілометрів, а кількість підйомників доходить до 71. Є можливість придбати тур, який дозволить вам насолодитися не тільки активним гірським спуском, а й відвідати найближче місто Женеву. Середня ціна тижневого туру в Швейцарії може обійтися в 35 000 рублів і більше.

Австрія

Чи не йдучи далеко від альпійської природи, спробуйте відвідати чудову гірськолижну країну - Австрію. Тут маса гірськолижних курортів від мала до велика. Якщо у вас є фінансові можливості, ви можете поїхати відразу в Майрхофене, а якщо хочете заощадити або просто хочете тиші (в Майрхофене дуже багатолюдно), то вибирайте Фінкенберг, хіпі, Рамзау . Крім спусків тут є чим розважити себе і дітей - різні атракціони, кафе, аквапарки і т.д.

Для тих, хто любить відпочивати "самостійно" без допомоги туроператорів варто відзначити, що путівки до Австрії можуть коштувати дешевше , ніж самостійне бронювання готелю. У середньому ціни на тижневий тур в австрійські Альпи починаються з 20 000 рублів.

Болгарія

Не варто сприймати Болгарію виключно як літній морський курорт.


Тут є чим потішити себе і взимку, наприклад, поїхати в Банско - гірськолижний курорт Болгарії, який розташований в 250 кілометрах від Софії. У цьому місці можна насолоджуватися сніговими схилами аж до квітня! Путівники обіцяють, що тутешні схили не гірше альпійських, а місцями навіть краще, оскільки багато схили насичені густим лісовим масивом - тільки уявіть як це красиво! У вільний від катання час ви можете прогулятися по вуличках Банско - прекрасний, тихий і затишний містечко має масу достопрімечательств, так як має багату історію! Це місто було засновано ще в XV-XVI століттях.

Для любителів спа є термальні джерела недалеко від міста - тут, прямо на відкритому повітрі, можна поніжитися в басейні з термальною водою, де температура в середньому близько 36 градусів .

Щоб добре відпочити, і при цьому заощадити на відпочинку, рекомендуємо вам зупинятися в апартаментах (близько 30 євро на добу) і ходити їсти в найближчі кафешки, де можна пообідати всього за 10-12 євро! Якщо замовляти готель з 3-х разовим харчуванням вийде в рази дорожче. Середня вартість тижневого туру починається від 17 000 рублів.

Словаччина

Словаччина - це не тільки чудовий гірськолижний курорт Ясна, але і дуже популярний серед любителів активного відпочинку параглайдінг, канатний парк "Тарзанія", Деменівська печери зі сталактитами і сталагмітами, а також маса інших розваг.

Гірськолижний курорт Ясна вважається курортом економ класу, так як інфраструктура слабо розвинена і сніговий покрив нестабільний. Але все одно, для любителів гірських схилів і бажають заощадити на відпочинку, це відмінний варіант. Тижневий тур в Ясну обійдеться десь в 18 000 рублів.

Перш ніж купувати тур в якій-небудь гірськолижний курорт обов'язково уточніть у туроператора кілька деталей: чи дозволяє авіакомпанія перевозити гірськолижне спорядження безкоштовно, як добратися від аеропорту до готелю (в багатьох регіонах ходять безкоштовні автобуси), чи можна придбати скі-паси заздалегідь. Також варто уточнити, що ціни на гірськолижні курорти найоптимальніші на початку сезону і в кінці.