Різдво - це дивовижний, чарівний і один з найбільш очікуваних свят на всій планеті. У цей день в повітрі витає особливий дух Різдва, який приносить всім доброту, радість, віру в чудеса, любов. Навіть невіруючі люди дуже люблять це свято за його щирість, доброту і об'єднання всіх людей. Незважаючи на те, що є розбіжності в датах, суть Різдва скрізь одна і та ж - народився Спаситель Ісус Христос!

Цього року Різдво відзначатиметься в 2013 разів - це величезна дата і, звичайно ж, за це час у кожній країні з'явилися свої особливі традиції святкування Різдва.

Пропонуємо вам пройтися по світу і дізнатися, як і де прийнято святкувати Різдво.

Традиції Різдва в різних країнах

Незважаючи на те, що в Європі в більшості живуть католицькі християни, вони все одно примудряються святкувати Різдво кожен по-своєму. Наприклад, в Польщі Різдво святкується практично також як і скрізь - за великим столом, у сімейному колі, з великою Різдвяною ялиною і купою подарунків. Єдиною відмінністю у них є сам стіл - він пісний, на відміну, від Франції.

Ну, Франція - це Франція - французький стіл це верх екстравагантності й витонченості! На французькому різдвяному столі обов'язково повинні бути устриці, індичка, паштет з гусячої печінки і шампанське. На десерт французи завжди печуть торт у вигляді поліна. У французів також прийнято зустрічати Різдво у вузькому сімейному колі. У них прийнято приносити різдвяні листівки з побажаннями всього найкращого в новому році.

Не можна не сказати про Німеччину. Як це не дивно буде звучати, але німці дуже люблять дарувати на Різдво різні рослини - Різдвяну зірку (пуансеттия), конюшина в горщиках на щастя і т.д. Варто окремо сказати про Різдвяну зірку - це рослина весь рік радує око зеленим листям, і саме під Різдво розпускає прекрасні червоні приквітки, які триматися всього пару тижнів. Багато хто купує пуансеттию тільки під Різдво, потім викидають, бо доглядати за нею дуже важко, і не кожен може зберегти цю рослину до наступного Різдва.

Дуже цікава різдвяна традиція в Швейцарії - на початку грудня жителі Швейцарії ставлять на стіл Різдвяний вінок, який зроблений із звичайних гілок і квітів. Потім кожне воскресіння вони вставляють в цей вінок по одній свічці і запалюють її. Кожна свічка кожної неділі це особливий символ - наприклад, перша свічка першої неділі грудня це символ світла, а в останню неділю запалюють відразу всі чотири свічки, щоб освітити вінок.


Це дійсно дуже гарний звичай! І, до речі, цей звичай перейняли практично всі католицькі країни.

В Фінляндії підготовчий період починається теж у грудні, це період ще називають "Адвент" (тобто пришестя). З цього моменту починається відлік залишився до Різдва часу. Це час відраховується за допомогою спеціальних двошарових календарів, де під кожною цифрою місяці заховано якийсь ласощі або картинка. Цей календар в основному призначений для дітей - дітки радіють кожному дню перед Різдвом і з великим інтересом чекають наступного дня, щоб дізнатися, що ж знаходиться під цифрою!

Загальноприйняті традиції

Кожна країна, кожна національність має свої цікаві, унікальні звичаї і традиції, всіх не перелічити. Але є й загальноприйняті традиції, які можна зустріти практично в кожному будинку.

Різдвяна ялинка

Це самий обов'язковий і невід'ємний атрибут Різдва - немає в будинку їли, немає в будинку свята! Якщо немає можливості поставити живу ялину, можна поставити штучну або живу сосну. Ялинку обов'язково треба прикрасити, красиво нарядити, повісити гірлянди і вогні. Європейці люблять наряджати ялинку різними символічними іграшками - янголята, цукерки, зірки і т.д. А раніше і зовсім ставили на ялину запалені свічки, але в цілях безпеки, сьогодні воскові свічки замінили електричними. У країнах Скандинавії жителі ставлять ялинку ще й на вулиці, у них прийнято ділити радість свята разом з тваринним світом, в день Різдва вони висипають на вулицю насіння і крихти хліба для птахів.

Різдвяний вінок

Різдвяний вінок необхідний атрибут католицького Різдва, він символізує світло, який прийшов разом з народженням Христа - його ставлять на столи, вішають в кімнатах і, обов'язково, на головній двері.

Різдвяні подарунки

На Різдво у всіх країнах прийнято обмінюватися подарунками - в різних країнах їх дарують різні представники Санта Клаус, Ісус, гноми, різні святі і т.д. Подарунки з'являються в ніч, і коли настає Різдвяне вранці, все виявляють красиві яскраві подарунки під Різдвяною ялинкою.

Неважливо, які в кого традиції, і не важливо, в який саме день настає Різдво, важливо, що в цей день світ стає трохи краще, з'являється віра в чудеса, надія на краще, ми згадуємо всіх своїх близьких і рідних, ми згадуємо і тих, кого вже немає з нами. Цей день чарівним чином поєднує всіх і впускає в будинку і в серця людей любов і доброту!