До нас підкрадається Новий Рік. Все частіше на очі трапляються статті про майбутнє свято, все частіше ми зупиняємо свій погляд на вітринах, прикрашених новорічними іграшками, і починаємо думати про можливі подарунки для близьких. Який ще свято приносить стільки радості і тепла? Коли ще ми так трепетно і так завчасно починаємо готуватися до торжества? Мабуть, лише Новий Рік може похвалитися такими привілеями. Кожен Новий Рік вселяє в нас надії і передчуття звершень. Кожен з нас чекає цього святкового дня з особливим теплом і надіями, беззмінно вірячи у щось своє, заповітне, приватне, передчуваючи зміни в житті.

Ще більше зануритися в новорічну урочисту атмосферу допомагає створення свята навколо себе, в своєму будинку. Різні прикраси та аксесуари на зимову тематику, новорічні фільми і музика, і беззмінна красуня-ялинка - ось незамінні атрибути новорічних свят. Сьогодні ми хочемо розповісти вам як святково, урочисто, по-зимовому і зі смаком прикрасити свій будинок.

Кольори Нового року

Давайте спочатку розберемося з колірною гамою свята. Вважається, що квітами Нового Року є золотий, синій, червоний і зелений. В останні роки набуває великої популярності білий і срібний. Змішуючи різні колірні рішення, розбавляючи одні тони іншими, можна створити стильне і красиве прикраса будинку до новорічного торжества. З року в рік напередодні свята ми самі помічаємо піднесений настрій, як у себе, так і у близьких, а створивши потрібну атмосферу в домі, ви буквально поринете в світ позитиву, затишку і романтики.

Прикрашання ялинки

В якості новорічних прикрас для дому в першу чергу використовують ялинку, а також всілякий новорічний декор - гірлянди, свічки, фігурки тварин, сніжинки, пучки снігу, різдвяні вінки і багато іншого. Необхідно також задуматися і про прикрашання новорічного столу для ще більшого підтримки святкової атмосфери.

Почнемо прикрашання ялинки. Більшість людей вважає за краще прикраса будинку до свята починати саме з лісової красуні - ялинки. Вона радує нас своєю величчю, своїм багатством і красою. Ялинка може "запалити" святкову атмосферу в домі навіть коли ще не прикрашена іграшками. Рекомендується прикрашати лісову красуню всій родині, весело, дружно і згуртовано.

Чим прикрасити ялинку?

Тут вибір величезний. Для цього існують іграшки, мішура, різні новорічні вироби, гірлянда, цукерки, фрукти, та взагалі все, що вам і вашій родині захочеться на ній бачити. І найоригінальнішою і красивою стане на та ялинка, яка вбрана за стандартними схемами з картинок, а та, до прикраси якій ви підійдете з душею і "вигадкою". Добре, якщо кожен з членів сім'ї додасть в наряд ялинки щось своє, особливе.

Ялинкові іграшки

Підійдіть креативніше до ялинковим іграшкам. Спробуйте зробити ялинкові прикраси з підручних засобів, своїми руками.


Наприклад, якщо ви змайструєте що-небудь з журналу або газети і покриєте блискучим лаком для нігтів, то така іграшка буде дуже барвистою і яскравою і прикрасить будь-яку ялинку. Адже в її створення ви вклали своє тепло.

Було б добре крім головної ялинки розставити по дому маленькі оригінальні ялинки - вони можуть бути паперові, зшиті з тканини, в'язані, сплетені з бісеру, штучні кольорові ялиночки, вирубані з дерева, або навіть просто ялинові і соснові гілки, які будуть просочувати будинок новорічним ароматом.

А ще ялиночки можуть бути їстівними і порадують найменших. За пару днів до головної новорічної ночі спечіть пряники або печеньки у вигляді ялинок, прикрасьте ними будинок і новорічний стіл. На ялинку теж можна повісити різну новорічну випічку - прянички і печива у формі ялинки, зірочок, Діда Мороза, Сніговика і Снігуроньки.

Дуже гарно виглядатиме штучний сніг, насипаний під ялинкою. У ньому красиво розкладіть подарунки, які повинні бути красиво і оригінально упаковані. Там же помістіть в сніг фігурки Сніговика, Діда Мороза, різних тварин.

Різдвяні вінки

Дане новорічну прикрасу ми перейняли від католиків, у яких ухвалено напередодні Різдва прикрашати вхідні двері барвистими традиційними різдвяними вінками. Існує величезний вибір подібних прикрас, але новорічний вінок можна зробити і самостійно, доклавши трохи своїй винахідливості і фантазії. Основою в цій прикрасі, звичайно, є ялинкові та соснові гілки, прикрашені на ваш смак іграшками, фруктами, цукерками, шишками, мішурою.

Прикраса будинку і вікон

Напередодні свята можна досить оригінально прикрасити і вікна. Ось вже де можна фантазувати вдосталь. Для цих цілей можна скористатися готовими наклейками, або самим намалювати хитромудрі зимові пейзажі на вікнах. Класикою жанру вважаються сніжинки з паперу, вони не втратять своєї актуальності ніколи. Сніжинками можна прикрасити не тільки вікна, але і дзеркала, люстру, карнизи.

Можна замінити звичні фіранки на яскраві штори з намистин. Це дуже оригінально і сміливо.

Особливий шарм і затишок будинку надають свічки, особливо напередодні новорічних свят. Свічки можуть бути розставлені абсолютно скрізь. А щоб зробити їх більш оригінальними і святковими, задекоріруйте їх яскравими стрічками, шишками, ялинкової мішурою та іграшками.

У новорічному оформленні будинку важлива будь-яка, навіть найменша дрібниця і деталь: наклейки на келихи, магнітики з новорічною тематикою на холодильник, букети з ялинових гілок і новорічних прикрас, вази з мандаринами, що світиться гірлянда, поміщена в прозору скляну вазу, подушки, задекоровані на новорічну тему, пучки штучного снігу чи вати на меблях і під ялинкою.

А напередодні 2013 року - року Чорної водяній Змії, обов'язково прикрасьте ялинку фігурками Змії! Щасливого вам Нового року!