Батьки намагаються заздалегідь готувати діточок до школи і зараз саме час подумати про те, як це правильно зробити.

Пам'ятайте, що школа для дитини може стати новим випробуванням, адже для нього все це вперше, і допомогти подолати страхи і хвилювання малюкові допоможуть тільки батьки.

Що необхідно підготувати заздалегідь і продумати ще до початку навчального року? Ми дамо ряд порад батькам першокласника.

Зараз набули широкого поширення приватні школи, "вхід" в який дозволений тільки діткам, який вміє у своєму семирічному віці читати, рахувати і навіть писати. Цим і обумовлено бажання багатьох батьків до початку навчального року дати дитині дошкільну освіту: це різні підготовчі курси з підготовки першокласників до вступу в 1 клас відповідно до необхідної програмою. Але якщо навіть батьки віддають дитину в звичайну школу, це зовсім не означає, що з малюком не треба займатися і готувати його до навчання. Дитина повинна володіти елементарними навичками, такими як уміння міркувати, мати загальне уявлення про навколишній світ, порівнювати, виділяти ознаки предметів. Якщо за вашими відчуттями малюк ще не в достатній мірі підготовлений до школи в області загального розвитку, то у нас є деякі рекомендації, які допоможуть вашій дитині "підтягти" знання до 1 вересня.

Рада № 1. Виховання

Дитина ще не розуміє, що з себе представляє школа, як себе в ній вести, що відбувається в її стінах, навіть якщо він тривалий час відвідував підготовчі курси. Тепер дитина буде жити по особливому режиму, інакше укладу життя і це не завжди позитивно на ньому позначається, тому слід підготувати дитину заздалегідь. Необхідно навчити дитину правильно поводитися в школі, з учителем, під час уроку, під час перерви, в їдальні. Якщо дитині зовсім не подобається те, чому ви його вчіть і що ви йому щепите, хорошу допомогу в цьому вам надасть мотивація. Кожна дитина індивідуальна і ви повинні знайти для вашого малюка варіанти мотивації, які будуть розвивати інтерес до пізнання саме у нього-"як влаштовано", "що це", "як це працює" і т.д.

Рада № 2.


Товариськість

Підготувати дитину до школи, до першого навчального року зовсім не означає купити ручки і зошити. Це ще й складна праця в плані психологічної підготовки до реальної, часто агресивною і небезпечною життя. І не малу загрозу в собі таїть спілкування. Якщо малюк емоційно не стійкі, нетовариський, не впевнений у собі, скутий, він ризикує зіткнутися з проблемою самотності, що не знайти друзів, замкнутися і отримати ряд психологічних проблем не тільки на шкільний період, а й на все життя. Як же допомогти дитині налагодити спілкування з оточуючими? Якщо дитина ходила в дитячий садок або підготовчу групу, то складності в спілкуванні з однолітками у нього навряд чи виникнуть. У даних закладах дітям прищеплюються основні навички спілкування. Якщо ж малюк в основному зростав з мамою чи бабусею, то йому буде складніше адаптуватися в багатолюдному суспільстві. Ви як батько зобов'язані навчити ваше чадо основним правилам спілкування, виховайте в дитині впевненість у собі та своїх силах.

Рада № 3. Фізичний розвиток

У підготовці дитини до школи важливо не тільки розумовий розвиток, а й фізичне. Хворобливого, слабкого, чи не розвиненому маляті буде складно адаптуватися до нового кола обов'язків, до нових людей, до навчання, до нового розпорядку.

Рада № 4. Готуємося до свята

"Перший раз у перший клас" у кожної людини буває тільки раз у житті. Це велике і дуже важлива подія не тільки для дитини, а й для батьків, адже вони відправляють свого малюка в більш серйозну, відповідальну і доросле життя. Обов'язково влаштуйте для дитини справжнє свято, намагайтеся вселити в нього впевненість і не допускати хвилювання і страхів. Посміхайтеся і радійте, щоб ваше чадо розуміло, що школа і знання - це радісна подія і приводів для переживань немає. Після першого шкільного дня влаштуйте дитині домашнє свято, наприклад, сімейний святкову вечерю.