Досвід використання гімалайської солі на кухні західні та американські домогосподарки перейняли у провідних свою діяльність у США та Західній Європі рестораторів. Останні, в свою чергу, взяли дану традицію на озброєння у власників ресторанів національної кухні на Сході, а також власників барів в Таїланді, Китаї та ін.

Спеціаліст з підсолити страв

Гімалайська сіль володіє високими бактерицидними властивостями, що дозволяє застосовувати її, не побоюючись, при приготуванні різних страв. Ця сіль надає їм унікальний смак, який зробив її популярною серед гурманів. Варто відзначити, що роль підсолити страв у фешенебельних ресторанах віддається більш ніж висока. Так, ряд американських рестораторів, що містять закладу преміум-класу, в 2011 році один за іншим ухвалювали рішення додати в свій штат професію, яка була відома у Франції ще за часів Людовика XVI. Мова йде про селмельере ("сомельє", selmeliers) - людину, яка є фахівцем з підсолити страв. Зокрема, гавайська лавова чорна сіль підходить для додавання в морепродукти і м'ясо. Індійська чорна сіль додається в екзотичні фрукти (правда, тут гурманів зрозуміти досить складно - індійська чорна сіль віддає тухлятину).

Ціна і властивості гімалайської солі

Що стосується гімалайської солі - вона є універсальною при підсолити страв. Правда, надавав їй вишуканий смак краще е випробувати в домашніх умовах на борщі і супі - додавайте її краще в исконно святкові страви. Справа в тому, що гімалайська сіль розсипом на російському ринку коштує близько 4-8 євро за 1 кг. Дорогуваті борщец виходить ...

До універсальних солям гурмани і професійні ресторатори відносять, справедливості заради зауважимо, французьку флер де сель і австралійську сіль річки Мюррей.

Максимальна розчинність гімалайської солі у воді складає 26 проміле (26гр на літр). Якщо у Вашій родині є любителі ще більш солоної рідини (що навряд чи - це і так багато), то пересолити воду не вийде - більшу кількість солі йде в осад.

Гімалайська сіль особливо корисна до вживання людьми, що мають проблеми з опорно-руховим апаратом і травною системою. У будь-якому випадку підсолити повсякденної їжі гімалайської сіллю в невеликих кількостях надає їжі неповторний смак. Особливо вишуканим трендом є додавання такої солі в страви з морепродуктів.

Посуд з гімалайської солі

Крім застосування гімалайської солі в чистому вигляді, на кухні вона прийнятна і у вигляді виробів. З неї роблять кухонне начиння, що відрізняється оригінальністю форм і великим асортиментом типорозмірів. При бажанні можна підібрати тарілки, блюдця і блюда всіх розмірів, наявних на озброєнні дбайливою господині.

Каструль з гімалайської солі поки що робити не навчилися.


А от щодо сковорідок - це ще питання. Сучасна мода пропонує як альтернативу останнім соляні плити і диски.

Диски і плити з гімалайської солі

Гімалайська сіль здатна витримувати температури до 500 градусів Цельсія, що дозволяє сміливо готувати на плитці з даного матеріалу в умовах мікрохвильовки та середнього газу.

Крім конфорок та електроплит, плитки з гімалайської солі використовуються і при приготуванні їжі на відкритому вогні, багатті, барбекю, так далі. Справа в тому, що при підвищенні температури відбувається активне випаровування гімалайської солі, і вона насичується страву особливим ароматом і смаком.

Отруїтися гімалайської сіллю неможливо, так що готувати їжу на таких дисках і плитках можна сміливо. Це - незвична нам куховарська сіль NaCl.

Рецепти страв

Які страви можна приготувати на плитці з гімалайської солі? Все, що вимагають підсолити.

Наведемо найбільш поширені страви, які готуються на соляних плитках:

  • яєчня з томатами черрі. Плитка попередньо змащується соняшниковою або оливковою олією, прогрівається до 200 градусів на невеликому газу (визначити температуру досить просто: при 200 градусах крапля води, що впала на плиту, випаровується протягом 2- 3 секунд). На плитку викладаються томати черрі, розрізані на 2 частини кожен, обсмажуються, потім укладаються яйця.
  • смажені креветки. Поверхня плитки аналогічно промащується маслом, плитка розігрівається, на неї укладаються тільця креветок, відокремлені від їх голів. Температура приготування - та ж сама. В спеціях немає необхідності - смак додасть випаровується гімалайська сіль. Головне - не забувати перевертати креветки.
  • яловичина (як повністю просмажене, так і з кров'ю). Найкраще підійде охолоджене м'ясо, нарізане тонкими шматками. В залежності від товщини шматків час приготування м'яса на соляний плиті (попередньо протертою маслом і розігрітій) становить 2-4 хвилини. М'ясо прожарівается рівномірно і виходить досить просоленим. Разом з м'ясом можна обсмажити і черрі.

В ресторанах на соляних плитах прийнято також смажити картоплю, гриби, морські гребінці. Вельми оригінальним смаком володіють і приготовані на природному вогні шашлички на соляному диску.

Всі ті страви, які готуються на дисках з гімалайської солі, на них же і подаються. Гостям у будинку буде така сервіровка столу досить цікавою. До речі, при такій сервіровці на стіл можна поставити і невеликі соляні лампи, про них ми згадаємо в статті про декор.