Ви цікавитеся культурою Японії? Вам подобається національний колорит країни висхідного сонця? Тоді ви просто зобов'язані відвідати японську баню, щоб зрозуміти всю тонкість філософії цієї східної країни.

Для японців лазня - це не просто процес обмивання і очищення організму. Це своєрідний і цікавий ритуал, що складається з декількох етапів .

У Японії довгий час не було поняття "баня", і милися в спеціальних бочках "фуро" з гарячою водою. Та й то це задоволення було доступне небагатьом.

Сьогодні, звичайно, багато що змінилося, але форма японських ванн залишилася така ж - у вигляді глибокої прямокутної бочки з лавочкою всередині.

Ритуал обмивання відрізняється від звичного для нас способу. Японці вважають за краще спочатку митися, а вже потім приймати ванну. Це пояснюється особливостями побуту країни. У Японії довгий час не було поняття центральне опалення і гаряча вода, поступаемая по трубах. Воду для ванни необхідно було нагріти, що для сім'ї з 3-5 чоловік було задоволенням дорогим і довгим. Тому японці спочатку милися за допомогою мочалки і тазиків, а вже потім отримували задоволення від ванни.

Але приступимо до опису самої процедури ..

Як уже сказано, першим етапом відбувається процес очищення за допомогою мочалки або мила. У цьому зазвичай допомагає банщик або банщиця, по-японськи гейша. Потім вам запропонують зануритися послідовно у дві великі бочки для ширяння. В одній прохолодна вода для звикання, в іншій більш гаряча. У такій ванні може знаходитися 2-3 людини. За тривалістю процедура триває 40-60 хвилин. Спочатку ви сідаєте в бочку з прохолодною водою, де за бажанням вам можуть зробити масаж голови, шиї, верхньої частини спини.


Потім поступово вас будуть обливати більш теплою водою. І коли ви будете готові, запропонують зануритися в бочку з гарячою водою на 10 хвилин. Температура води може досягати до 45-50 градусів. Для більшого ефекту у воду можуть бути додані трав'яні настої, солі, ефірні масла або пелюстки троянд.

Найцікавішим є наступний етап - тирсових лазня. Ви поринете у ванну, наповнену щонайм'якшої кедрової стружкою і тирсою в поєднанні з травами. Знизу подається пар. Таку ванну японці здавна використовували для зниження ваги. Під час процедури в шкіру проникають корисні ароматичні речовини, а з потом виходять токсини і шлаки. Посилюється мікроциркуляція крові і лімфи в організмі. Тирсових лазня володіє прекрасним ефектом омолодження, розслаблення, зняття стресу.

Наступний етап - масаж камінням у ванні з підігрітою морською галькою. Це допоможе до кінця розслабитися вашим нервових закінченнях і м'язам. Такий масаж те саме що процедурі стоунтерапии.

Після такого SPA бажання поспішати у справах зникає і хочеться розслабитися і відпочити. Тому заключною частиною японської лазні вважається традиційна чайна церемонія (тя-но-ю) . Ви зможете скуштувати різні сорти чаю - зеленого, червоного, жовтого і традиційного чорного.

Відвідування японської лазні по тривалості залишає від 3 до 6 годин. Але дозволить повністю розслабитися, досягти гармонії з собою, позбутися стресів, матиме позитивний вплив на чутливу, вікову шкіру. Ви зрозумієте і полюбите тонку красу і екзотичність японської культури.