Талассотерапия - дивовижна, цілюща, приємна терапевтична процедура, яка застосовується з метою поліпшення здоров'я і зовнішнього вигляду. В основі таласотерапії лежать цілющі властивості морської води, солі, бруду та інших продуктів моря. У чому особливості даної процедури? Яку користь для здоров'я та краси несе в собі таласотерапія?

Трохи історії

Не багато хто з нас знають, що всіма улюблена таласотерапія існує вже більше 250 років. У далекому 1753 англійський лікар на ім'я Річард Рассел розповів у своїй дисертації про безперечну користь морської води при лікуванні хвороб лімфатичної системи. Потім той же Рассел виявив, що морська вода корисна також при лікуванні подагри. З урахуванням того, що в ті часи багато лорди і королі страждали на цю недугу, стали будуватися і поширюватися морські лікувальні курорти.

Сам термін "таласотерапія" з'явився лише в 1869 році. Його ввів французький лікар Де Ля Бонадьер. Таласотерапія перекладається з грецької як "морська терапія".

У Росії таласотерапія з'явилася в 1900 році. Перший курорт таласотерапії з'явився на березі Фінської затоки і називався Сестрорецький курорт, а днем пізніше відкрилася грязелікарня в місті Анапа.

Як працює таласотерапія?

Ще древні греки були впевнені в тому, що море здатне вилікувати все! Сьогодні, в умовах сучасної медицини, лікарі також упевнені, що таласотерапія може допомогти дуже багатьом людям повернути здоров'я.

Талассотерапия буває різного виду:

  • купання в морській воді;
  • грязьове обгортання, грязьові ванни і маски;
  • душ з теплою морською водою;
  • водорослеве обгортання;
  • інгаляції і т.д.

Користь таласотерапії

Талассотерапия покращує обмін речовин, прискорює циркуляцію крові та лімфи, виводить з організму токсини.


За допомогою таласотерапії можна не тільки омолодитися, але і вилікувати такі захворювання як екзема, псоріаз, артрит, астма, бронхіт, короста, атрофія м'язів, болі в спині. Крім того, ці процедури допоможуть зняти стрес, позбавити від безсоння, нормалізувати тиск і позбавити від целюліту.

Незважаючи на те, що наукових доказів лікувального впливу поки немає, багато лікарів відзначають, що їх пацієнти завжди йдуть на поправку після проходження терапевтичного курсу таласотерапії. Та й будь-який клієнт спа-курорту обов'язково скаже, що після відвідування подібних процедур, організм омолоджується і почувається значно краще. Значить, це дійсно працює.

Протипоказання

Рекомендується отримати дозвіл лікаря, якщо у вас є проблеми з серцево-судинною системою, гострі запальні захворювання шкіри та дихальних шляхів, онкологічні захворювання, захворювання щитовидної залози, гінекологічні захворювання, а також при вагітності.