Зайві жирові відкладення в області живота - це проблема, яка зустрічається у кожної жінки в той чи інший період часу. У когось животик "росте" вже з юних років, у когось з'являється з віком, у когось виникає після вагітності і т.д. У будь-якому випадку кожна жінка рано чи пізно стикається з проблемою зайвих сантиметрів на талії. Цю проблему вирішити деколи досить важко. Ми сідаємо на дієту, займається в спортзалі, а живіт все не йде. Все тому, що ми рідко замислюємося над тим, звідки він береться. Перш ніж вирішувати проблему, потрібно розібратися в її причини. Спробуємо зрозуміти, чому росте живіт?

6 причин, чому росте живіт
Причина № 1 - неправильне харчування

Головна причина жирових відкладень на животі і взагалі зайвої ваги - неправильне харчування. Якщо ви вживаєте більше калорій, ніж витрачаєте, якщо ви вживаєте занадто багато простих вуглеводів у вигляді цукру і сахарсодержащих продуктів, якщо ви п'єте недостатньо чистої води і т.д., значить, ви ризикуєте отримати зайві сантиметри на своїй талії.

Причина № 2 - малорухливий спосіб життя

Другий ворог, який, як правило, іде під руку з неправильним харчуванням, - це малорухливий спосіб життя. Сучасний ритм життя багатьох з нас зобов'язує проводити чимало годин в сидячому положенні. В результаті у нас не виходить витратити "наеденних" калорії. Також в результаті сидіння у нас порушується робота лімфатичної і венозної системи, від чого з'являється целюліт і порушується метаболізм, які призводять до набору зайвої ваги в області живота.

Причина № 3 - шкідливі звички

Куріння і вживання алкоголю сильно позначаються на метаболізмі. Уповільнення і порушення обміну речовин провокує появу зайвої ваги саме в проблемних місцях, головним з яких є живіт.

Причина № 4 - стрес

Як це не парадоксально, але стрес і нервову напругу можуть сильно вплинути на жирове відкладення в області живота. Більше того, ви можете від стресу пристойно схуднути, але при цьому виявити, що живіт став набагато більше. Всьому виною гормон кортизол - гормон стресу. У стресовій ситуації наш мозок розуміє, що нам загрожує небезпека і викидає цей гормон, щоб він запасався енергією "на чорний день". У результаті ми "заїдає стрес", і жир відкладається в тканинах, які оточують наші найважливіші внутрішні органи.

  1. Як зняти стрес за 10 хвилин.
  2. Як пережити стрес під час вагітності?
  3. Домашні тварини та стрес: як уберегти друга.

Причина № 5 - недолік сну

Багато хто помилково вважає, що коли довго спиш, більше накопичується кілограмів. Насправді все якраз навпаки. По-перше, в результаті недосипу ми витрачаємо менше калорій, по-друге, мозок знову викидає гормон кортизол, оскільки не відпочив, що не відновлений організм перебуває в стресі.

А що робити, якщо не спиться? Про те, як допомогти організму виспатися, Ви дізнаєтеся у статті "Що таке безсоння і як з нею боротися?".

Причина № 6 - гормональний дисбаланс

Діяльність нашого організму перебуває повністю під контролем самих різних гормонів.


В даному випадку від вироблення гормонів залежить наш метаболізм і апетит. Самі основні гормони, які повинні бути під контролем це інсулін (допомагає правильно використовувати глюкозу), адреналін і кортизол (допомагають правильно витрачати кисень та енергію), естроген (у жінок) і тестостерон (у чоловіків), а також тироксин і трийодтиронін (гормони щитовидної залози, контролюючі споживання енергії).

Як зберегти живіт плоским?

Щоб на животі не відкладати зайвий жир, потрібно лише діяти на противагу зазначеним вище причин, тобто необхідно правильно харчуватися, займатися спортом або хоча б більше рухатися (ходити пішки, підніматися по сходах, гуляти), висипатися, уникати сильних стресів і тримати під контролем рівень гормонів. Як тільки ви відчули зайві сантиметри у себе на талії, відразу вживайте заходів, а не чекайте, що все само пройде.

Для того щоб приймати правильні рішення, пропонуємо вам викриття кількох міфів :

  1. Від пива росте живіт. Живіт росте не від пива, а від великого числа калорій, що містяться в ньому.
  2. Вправи на прес допоможуть позбутися зайвого жиру на животі. Неможливо позбутися від жиру локально. Жир спалюється повсюдно і йде спочатку з тих місць, куди легше всього відкладається, тому щоб позбутися зайвої ваги необхідно працювати не тільки над місцем, де жир скупчився найбільше. І найголовніше не те, які вправи ви робить, а скільки витрачаєте при цьому калорій. Якщо ви з'їдаєте все одно більше, ніж витрачаєте, схуднути вам не вдасться.
  3. Щоб прибрати жирові відкладення на талії, необхідно потіти кожен день в спортзалі. Нічого подібного. Досить 3-4 рази на тиждень робити 30-40 хвилинну інтенсивне тренування. Пам'ятайте, що займаючись кожен день, ви домагаєтеся абсолютно протилежного ефекту, організм повинен відпочивати.

До чого призводять жирові відкладення на животі?

Можливо, на перший погляд зайвий жир навколо живота не представляє особливої загрози і призводить лише до естетичних проблем. Насправді, тут таяться більш серйозні проблеми. Зайві жирові відкладення в області живота призводять до розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, ожиріння, підвищеного артеріального тиску, остеопорозу, тромбозу і т.д. Також зайву вагу завдає сильний психологічний шкоди здоров'ю - втрата впевненості в собі, замкнутість, бажання знайти диво-засіб, постійний стрес від спроб сидіти на дієтах і т.д.

Слідкуйте за своєю вагою і параметрами тіла. Завжди простіше попередити проблему, ніж намагатися її вирішити.

  1. Будете висипатися - схуднете.
  2. Як зберегти осину талію.
  3. Як схуднути перед відпусткою?