Продовження статті. Перша частина тут: Затишна і красива квартира? Легко! Частина I

Кухня. Спимо або готуємо?

Велика проблема вибору шпалер на кухню, де ми - жінки проводимо так багато часу. Що ж повинно бути там? Як нам оформити її, кохану? Кухня повинна бути веселою, але переборщувати з строкатістю не варто. У такому місці повинні переважати комфортні, життєрадісні кольори. Нам адже там їсти готувати, а не спати доведеться, тому кольори повинні стимулювати до дії, а не до бажання прилягти й поспати прямо тут, на обробних дошках.

Але, не дивлячись на те, що кухня має бути життєрадісною, а не сонної - варто уникати фарбування стін в яскраві кольори, червоні тони, шпалер "під цеглу", обклеювати клейонкою з яскравим і дуже строкатим малюнком.

Кращий варіант для кухонного інтер'єру - це фарбування стін в світлі, життєрадісні, але спокійні і не утомляющие тони матовою олійною фарбою: сіруватою, зеленуватою, жовтуватою. Оживити кухню вам допоможуть веселі ситцеві фіранки, які будуть відмінно виглядати на тлі ваших оновлених стін.

У якому кольорі найкраще спиться?

При виборі шпалер в спальну кімнату слід віддати перевагу спокійним теплим кольорам: золотисто-жовтого тону, рожево-кремовому. Ви повинні відчувати, що вам приємно знаходитися в спальній кімнаті, повинно з'являтися бажання прилягти, відпочити. Кольори не повинні ні в якому разі дратувати або нав'язувати свій настрій. А ось, вибираючи кольори для загальних кімнат, варто звернути увагу на більш строгі тони.

Шпалери поклеєні, що далі?

А далі будь-яка господиня, звичайно ж, згадає .. про що? Про штори, природно. Адже якщо ви кардинально змінили інтер'єр і вибрали кольору, зовсім іншого характеру, порівняно з тими, що були раніше , то штори, завіси і навіть покривала - можуть просто випасти із загальної картини і не поєднуватися з вашим новим інтер'єром. Покривала, штори і завіси повинні гармоніювати з основним колірним фоном інтер'єру, вливаючись в загальну картину кімнат, однак, не забираючи всю увагу на себе. Завіси і штори повинні підбиратися тон в тон з відтінками шпалер, дерева меблів і її оббивної тканини.

Ширина штор обов'язково повинна бути в 2,5 рази більше ширини вікна, для того, щоб складочки на завісах були глибокими і красивими. У кімнатах, де біля вікна достатньо вільного місця, особливо в залі квартири, або в спальній кімнаті - більш виграшно виглядають довгі штори, до того ж, під довгі штори в спальній кімнаті не так пробивається ранковий світло, як під короткі, тому якщо місце у вікна вільно, вибирайте довгі штори.

Яку вибрати забарвлення? Забарвлення на сьогоднішній день у тканин для штор бувають різні, тому вибрати ви зможете все, що побажаєте на будь-який смак і колір. Питання тільки в тому, яка забарвлення і для якої кімнати підходить більше і краще, і більш виграшно виглядатиме.

Для спальної кімнати або кабінету добре підходить однотонна або м'яка з малопомітним малюнком тканину. У загальній кімнаті, такий як зал, або вітальня підійде тканина з великим малюнком. Для дитячих кімнат бажано підбирати штори і фіранки яскравих кольорів з дитячим тематичним малюнком, від яких і дитина буде в захваті, та й виглядати вони будуть в дитячій просто чудово.

Так само, як і при підборі шпалер, більшу роль відіграють смуги: контрастні тканини з малюнком поперечних смуг розсовують стіни завширшки, завдяки чому допоможуть вам візуально розширити простір. Тканини з вертикальними смугами роблять приміщення більш високим. Шторами з ситцевих або штапельних тканин, що мають набивної або квітковий орнаментних малюнок можна прикрасити будь-яке приміщення, правда, в залежності від масштабу малюнка на тканині. Якщо кімната невелика, то в такій кімнаті штори з яскравим великим малюнком виглядатимуть настирливо і без смаку, якщо ж тканина має великий, але легкий кольоровий малюнок, то штори з такої тканини не будуть різко виділятися з загальної картини навіть в невеликому приміщенні.

Прикрашаємо інтер'єр. Останні штрихи великої майстрині

Всі ми любимо всілякі приємні дрібниці, які надають нашому житлу свій особливий стиль, та й просто радують око і душу. Але не всі ми вміємо правильно і зі смаком вибирати дійсно потрібні, хоч і практично даремні речі. Даремні - це, звичайно ж, голосно сказано.


Картини ми, як телевізор, природно не використовуємо, хоча іноді милуємося ними, відводячи душу на щось більш прекрасне. Але все-таки повернемося до інтер'єру: за допомогою картин можна так само просто чудово оформити стіни, а завдяки різним сувенірів і статуеткам - зробити акцент на той чи інший кут кімнати.

Любителькам картин можна дати пораду з приводу загального фону: якщо в кімнаті багато картин і різних настінних прикрас, то краще використовувати неяскраві нейтральні тони. Для того, щоб картини краще сприймалася на загальному тлі, то їх бажано розміщувати так, щоб центр всіх картин знаходився на висоті близько 150 сантиметрів від рівня підлоги, а ось в тому випадку, якщо підібрані вами картини необхідно розташувати в кілька рядів, то тоді на висоті 150 см від рівня підлоги повинна проходити горизонтальна лінія симетрії ваших картин.

Слід враховувати так само і те, що картини повинні вписуватися в інтер'єр, але не випадати з нього, вони зобов'язані "працювати" з усіма елементами в цілому, але не привертати всю увагу на себе. Якщо картин на стіні досить багато - вони так само повинні поєднуватися між собою, не забиваючи одна іншу і не конфліктуючи у формі, розмірі і кольорі. Картини обов'язково повинні добре поєднуватися з іншими елементами інтер'єру, прикрасами і предметами обстановки.

Що ж все-таки вибрати і як?

Для того щоб не помилитися у виборі тієї чи іншої картини, перед придбанням кілька разів "приміряйте" вибране вами витвір мистецтва на стіну, так як розмір картини повинен відповідати розміру стіни. І це дуже важливо, тому що, наприклад, маленька картина на великій стіні не буде виглядати, гублячись там, а велика картина на маленькій стіні буде занадто сильно кидатися в очі.

Декоративні дрібнички

Дуже прикрашають, оживляють і облагороджують інтер'єр підібрані зі смаком різноманітні прикраси: статуетки, скульптурні вироби, декоративні тарілки, карбування, кераміка, морські раковини, скляні вироби, такі як вази, різні судини і спеціальні декоративні ємності т. Д. Вибираючи скло , кришталь і дзеркала - увага варто звертати на більш складні, глибокі кольори, можливо навіть на димчастий відтінок, блакитний, зеленуватий, рожевий.

Для того щоб у квартирі не панував хаотичний безлад красивих, але не поєднуються між собою кольорів і форм, декоративні прикраси слід підбирати так, щоб вони гармоніювали з основним колірним тоном приміщення, а так само доповнювали один-одного, створюючи між собою свій особливий діалог.

При оформленні приміщень слід враховувати також і те , що загальній картині кімнати не повинно бути більше 3 або 4 кольорів. Щоб не створювати внутрішній безлад - не можна перенасичувати інтер'єр прикрасами. Коли кімната містить в собі надмірну кількість прикрас, які непродумано і без смаку розміщені всередині квартири, то така важлива деталь інтер'єру створює відчуття безладу і занедбаності.

Висновок

Обстановка в будинку може багато сказати про характер, статус, вдачу і рівні культури господарів. Внутрішній інтер'єр приміщення прийшли гостям повідомляє про смаки і переваги господарів, прочиняє їх внутрішній світ. Але як би не була чудесно оформлена квартира. Як би ви не старалися, створюючи для свого будинку певний, гармонійний і приємно співзвучний вашому внутрішньому духовному світу образ - пам'ятайте, що навіть якщо квартира добре і зі смаком обставлена, але в ній застояне повітря, неприємні запахи і т. Д., Вся краса її меркне.

Порядок у квартирі не повинен наводитися раз в один або два тижні, якщо ви хочете порядку і чистоти - вона повинна підтримуватися щодня. Тоді вам доведеться кожного разу робити зовсім небагато , але мати чисту, красиву і доглянуту квартиру, а адже це і є найголовніше. А якщо у вашому будинку звалище з речей, гори немитого посуду, що не заправлена ліжко, недопалки в давно немитих попільничках то тут, то там, то в такому випадку не допоможуть ні дорогі картини, ні довгий фікус, ні розкішні дорогі штори.

Жінка - повинна бути жінкою. Найголовніше для будь-якої квартири - це затишок і догляд! Решта може прикладатися поступово і з часом. Головне, щоб кожному з членів вашої сім'ї було добре у вашому маленькому, але затишному домашньому світі! Щастя вам! І нехай ваші домівки для вас будуть найсвітлішими будинками на землі!