Комп'ютер для дитини - пожирач часу або вірний помічник?
У XXI столітті в нашому з вами розпорядженні є чимале число продуктів цивілізації і прогресу, але навряд чи якийсь із них може похвалитися такою широтою використання та багатогранністю як персональний комп'ютер . Перегляд фільмів і фотографій , прослуховування музики , відправка пошти , вивуджування потрібної інформації з просторів Інтернету, оформлення текстів і таблиць , відпочинок за улюбленою грою - з усім цим і багатьом іншим впорається будь-який сучасний комп'ютер, доступний кожному з нас. Дуже потрібний і зручний інструмент, погодьтеся? І цілком логічно, що, полегшуючи життя собі, ми прагнемо навчити наших дітей того ж. Якби комп'ютер вмів робити тільки корисні речі, то не було б приводу для написання цієї статті. Однак, комп'ютер - це ще й розваги, причому, далеко не завжди дитячі. Так давайте ж розберемося з тим, які кнопки натискати нашому допитливому чаду.
З полезностями, в общем-то, все досить ясно. Навчальні ігри розвивають в наших дітях фантазію, вчать їх правилам російської мови, виховують логіку, реакцію і спостережливість. З розумом підібрані фільми, розширюють кругозір, є стимулом пізнавати цей світ все більше і більше і, часом, викликають посмішку і сміх. Інтернет втамовує спрагу знань і допомагає вчитися. Ну а перегляд сімейних фотографій просто радує око. Все це так, якщо дитина знає міру , а батьки вміють цю міру в дитині виховувати.
Але давайте подивимося на негативні сторони настільки корисних, на перший погляд, умінь комп'ютера і позначимо можливі підводні камені .
З часом, ігри можуть перейти з розряду навчальних в розряд дурного і бездумного розваги, яке займає масу часу і, як і перегляд телевізора, робить наших дітей малорухомими домосідами. Якщо ви читали мою попередню статтю про шкоду зайвого захоплення телевізором, то, звичайно, пам'ятаєте, до яких неприємних наслідків призводить сидячий спосіб життя. А комп'ютер в цьому плані, безумовно, набагато цікавіше телевізора, адже у дитини є можливість вибирати.


Відомі випадки (і це підтверджують численні дослідження), коли ігри стають серйозним наркотиком , що порушує психічне здоров'я, з усіма витікаючими наслідками, причому, незалежно від віку людини. Однак, найчастіше ця проблема виникає саме у дітей і підлітків .
Ту ж небезпека в собі таїть і надмірне захоплення переглядом фільмів. При відсутність контролю глибокі та цікаві фільми, як правило, замінюються на примітивні і вульгарні блокбастери, яких виходить зараз незліченна кількість.
Якщо ваш комп'ютер ще не вимкнений і не відданий сусідові, і ви все ще читаєте цю статтю, давайте обговоримо Інтернет . Він може служити для дитини джерелом корисної інформації і засобом спілкування з однолітками, але може приносити і шкоду. Не секрет, що Інтернет повний абсолютно недитячими сайтами і непотрібними людьми. Безумовно, існують системи фільтрації змісту веб-сайтів ( так званий kid-safe ), проте, сучасні діти нерідко підковані в даному питанні і, не без "доброї" допомоги друзів, обходять будь-які захисту. Мало того, ніякі фільтри не зупиняють нездорово налаштованих дорослих, любителів поспілкуватися з дітьми .. Тут вже справа за вами, дорогі батьки. Нерозумно позбавляти вашої дитини знань і спілкування, але до певного віку краще тримати цей процес під ненав'язливим контролем.
Додам ще одну ложку дьогтю: довге сидіння за комп'ютером погіршує зір , відсторонює чадо від радощів реальної життя (прогулянки, ігри, спорт та ін.) і не сприяє розвитку грамотної мови . Як завжди скажу, що, в силу невеликого обсягу статті, я перерахував лише деякі (основні) небезпеки, що чекають вашої дитини на шляху пізнання чудових можливостей комп'ютера. У ваших силах і в вашій волі зробити домашній комп'ютер хорошим помічником і другом для ваших дітей, але в силах комп'ютера стати шкідливою звичкою , відволікає від справжньої і цікавого життя.
"Завершення роботи, збереження параметрів системи. Тепер живлення комп'ютера можна відключити."