У нашій статті мова піде про рибу. Як ви не любите рибу? А дарма. Це джерело корисних елементів і речовин.

Риба по поживності і цінності білка не поступається м'ясу, але в той же час не містить шкідливих насичених жирів.

До складу риби входить вітаміни В6, В12, D, кальцій, магній, цинк, селен, залізо і поліненасичені жирні кислоти ряду Омега-3, що зустрічаються тільки в цьому продукті. Це низькокалорійне блюдо давно використовується дієтологами, адже навіть в самій жирній рибі міститься до 30% жиру. До того ж риба легко усвояется за 1-2 години, а ось на перетравлення м'яса йде до 6 годин.

Рибу рекомендують їсти всім, навіть тим людям, у яких є проблеми зі шлунком або з щитовидною залозою, при астмі, гіпертонії, депресії, псоріазі.

Нещодавно вчені Гарвардського університету опублікували результати дослідження. Виявилося, що вживання риби знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, зокрема зменшує серцеву аритмію. Протягом 12 років вивчався раціон харчування двох груп людей у віковій категорії понад 65 років. Одні їли рибу 3-4 рази на тиждень, інші менше одного разу. У першій групі проблем з серцем практично не було. Все пояснюється тим, що риба містить жирні кислоти, що сприятливо впливають на серце, судини і мозок. Також омега-3-жирні кислоти знижують рівень холестерину в крові, а значить, знижується ризик утворення на стінках судин бляшок, які є основною причиною інсульту.


Для такої профілактики аритмії необхідно з'їдати мінімум по 180 р риби двічі на тиждень.

Тепер важливо визначитися, яку вибрати рибу. Краще керуватися не тільки смаковими якостями цього продукту, але й поживними властивостями. Всі види риб можна розділити на три групи за ступенем жирності: жирні сорти, середньої жирності і худа риба.

Жирна риба - це лосось, скумбрія, оселедець, сьомга, макрель.

Середньої жирності - форель, осетр, кефаль, короп, сазан.

Худа - тріска, щука, окунь, камбала, все ракоподібні і молюски.

Останній вид добре вживати при низькокалорійній дієті, адже вона містить всього 90 калорій на 100 г продукту.

У теж час в пресі трапляються повідомлення про те, що риба шкідлива через що потрапляють в озера, річки і моря токсичних речовин, зокрема ртуті. І навіть у США Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) в 2004 році підтвердило цей факт. От тільки мова йшла про обмеження споживання меч-риби, акули, королівської макрелі і золотого окуня вагітним, годуючим жінкам і дітям. А ось гарвардську дослідження показало, що для здорової дорослої людини користь від споживання риби набагато більше потенційного ризику.

Всі знають, що харчування має бути різноманітним. Риба - це чудова заміна м'яса. Вона є багатим джерелом білка, амінокислот, вітамінів, не містить шкідливих жирів. Для того щоб приносити користь організму, споживайте бажано жирні сорти риби приблизно 2 рази на тиждень.