Ви вже випробували для зниження маси тіла величезне число виснажливих дієт і все ще дивитеся в дзеркало з жалем? Хочете з'ясувати, чому найдієвіші дієти вам не допомогли? Може весь секрет у тому, що ви десь не зовсім точно дотримувалися суворі обмеження і балували себе солоденьким і смачненьким вже після шостої вечора? Все це, звичайно ж, на вашій совісті і на вашій талії. Але невже ви, прислухаючись до свого організму, не помічали, що він вже не так чітко працює як раніше? Що ж може бути цьому причиною? Найчастіше причиною такого явища стає незбалансоване харчування, іноді дуже жирне або важке для перетравлення, яке ми різко змінюємо строгою дієтою.

Якби ваш організм мав право голосу, він давно б відчитав вас як дитину, адже подібні навантаження витримати нелегко. Сьогодні ви вирушили в гості і їли все підряд, а завтра п'єте знежирений кефір весь день і сподіваєтеся позбавитися від того, що вчора наїли. І все, здавалося б, правильно, але ваш обмін речовин знаходиться просто в шоці, а з плином часу настає розплата за таку поведінку у вигляді налиплого на талію кілограмів і дієти перестають допомагати. І тоді, звичайно, ми всі починаємо розуміти, що треба щось міняти, причому терміново.

Роздільне харчування може стати порятунком. Про нього багато говорять, але, на жаль, мало хто наважується застосувати цей принцип на практиці. Причиною тому є занадто мала кількість знань про цю просту і дивовижною системі живлення.

У чому секрет роздільного харчування для схуднення?

Заснований такий принцип харчування на правильному поєднанні продуктів при прийомі простий і звичної для нас їжі. Ніхто не говорить про прийом екзотичних страв, які важкі для нашого організму, та до того ж дуже дорого коштують. Найголовніше в такому принципі прийому їжі - це не поєднувати білки і вуглеводи. Весь секрет криється в тому, що нашому організму потрібна організація різного виду середовищ для перетравлення тієї чи іншої пиши. Так, наприклад, білки перетравлюватися в кислому середовищі, а в свою чергу, вуглеводам необхідна середовище лужне. З цих причин, вживаючи все підряд, ми ставимо наш організм в скрутну ситуацію. Це і призводить до погіршення нашого стану, а також накопичення шкідливих шлаків і зайвих сантиметрів талії.

Для більш точного розуміння проблеми можна навести такий приклад.


Фрукти, з'їдені вами на голодний шлунок, будуть переварені всього за якихось 20-30 хвилин, після чого вони розпрощаються з нашим організмом, подарувавши йому все найцінніше зі свого складу. Але якщо ці, ж фрукти вжити як десерт, після з'їденого м'яса, якому для перетравлення необхідно 3-6 годин, то фрукти залишаться в організмі набагато довше покладеного їм часу і почнуть там бродити і гнити. Таке поєднання продуктів закінчиться для вас дискомфортом, і непотрібною навантаженням на підшлункову залозу, і, швидше за все, це знову вплине на сантиметри в області талії або стегон.

Основні принципи роздільного харчування:
  • Білки + Білки

Подібне поєднання просто неприпустимо, тому продукти багаті білком вимагають багато часу і харчових соків для переработки.

  • Белки+Жиры

Категорически неправильне поєднання, тому жири перешкоджають утворенню необхідного обсягу шлункових соків, роблячи тим самим процес травлення більш повільним і складним.

  • Білки + Кислоти

Зайва кислота тільки буде гальмом для травного процесу і змушує їжу гнити, тому таке поєднання також недопустимо.

  • Углеводы+Кислоты

Кислота здатна руйнувати ферменти, необхідні для переварювання вуглеводів, так що подібне поєднання нежелательно.

  • Углеводы+Углеводы

Думаю, не варто пояснювати, що картопля і хліб в один прийом пиши це дуже шкідливо і, звичайно, позначиться потім на фігурі.

  • Вуглеводи + Цукор

Подібна їжа викликає в організмі бродіння, тому даних поєднань варто уникати.

Переваги роздільного харчування для схуднення

У людини, яка зробила роздільне харчування своїм новим способом життя, на практиці з'являється невичерпний запас енергії. Зникає таке явище життя у великих містах, як хронічна втома. Ви зумієте забути, що таке млявість або сонливість, ваше тіло завжди буде підтягнуто, а м'язовий тонус буде радувати. У людей, що зв'язали своє життя з таким типом харчування, нормалізується маса тіла, зважаючи нормалізації діяльності шлунково-кишкового тракту. Включіть у свій режим дня не тільки роздільне харчування, але і щоденну гімнастику, йогу або інші спортивні заняття і побачите, що ненависні кілограми почнуть стрімко залишати ваше тіло.