Досить поширений міф про йогу: все що потрібно, це щоб ваше тіло було неймовірно гнучким, щоб приймати самі немислимі пози. Насправді, це не більше, ніж оману. Сенс йоги полягає не в тому, щоб прийняти найбільш хитромудре становище, а в тому, щоб побудувати сильне тіло. Причому сила повинна йти зсередини.

Йога вимагає досить ґрунтовної фізичної підготовки. По праву вважається, що йога не просто вид спорту, це ще й філософія, яка виховує духовні якості. Але, як зауважує Христина Мак Гі (Kristin McGee, США, тренер з йоги, веде власну передачу на американському MTV), йога ще й чудово тренує тіло. У тієї людини, яка нею займається чудова постава, відмінна координація, розвинені м'язи.

Ми підібрали вправи для комплексного розвитку тіла, координації та сили. Вони відмінно підійдуть вам, якщо ви до цього ще не займалися йогою.
Загальні рекомендації щодо виконання вправ
Перебуваєте в кожній позі по 5 повільних, глибоких вдихів/видихів. Глибоко вдихніть через ніс, щоб ваші легені наповнилися киснем. Видихайте не поспішаючи.

Концентруйтесь на точці опори , що не важливо якою частиною тіла ви торкаєтеся статі, щоб бути стійкою в кожній позі і відчувати силу, що виходить зсередини, при виконання рухів. Коли ви тільки розучуєте вправи, виконуйте кожне по разу, робіть між ними паузи достатні, щоб відновитися. При виконанні кожного руху, не потрібно підштовхувати себе за зону, в якій вам не комфортно. Як тільки відчуєте себе сильніше, можна трохи збільшити навантаження поки не зможете виконувати повний цикл вправ без відпочинку.
Вихідна позиція

Чудове вправи для початку занять йогою.

Сядьте рівно, не напружуючи м'язи, витягніть ноги перед собою. Руки упріть в підлогу. Можна злегка розгорнути руки в сторони, якщо вам так зручніше. Упріться кінчиками пальців в підлогу і постарайтеся максимально витягнутися. Постарайтеся якомога сильніше витягнути хребет, як можна вище підняти грудну клітку.


Під час виконання вправи ноги повинні зберегти своє початкове положення.

У ході виконання цієї вправи задіюються всі основні м'язи, воно прекрасно вам підійде, якщо ви хочете мати ідеальну поставу. Крім того, воно допоможе поліпшити координацію.

Зберігаючи практично вертикальне положення тіла, відірвіть ноги від підлоги і підтягніть коліна до грудей. Трохи відкиньтеся назад і опустіть ноги, поки вони не опиняться практично паралельні підлозі. Коли наберетеся досвіду можна буде витягнути руки, збільшивши таким чином навантаження.
Поза човни

Гарне вправа, в якому задіюється багато м'язів, але основне навантаження лягатиме на верхню частину преса. Займіть положення аналогічне описаному в минулому вправі, але опустіть ноги і тіло трохи нижче. Пам'ятайте, що потрібно намагатися якомога сильніше витягнутися.
Половинчаста поза човна

Чудове вправу, в результаті виконання якого задіюються багато м'язових груп, за рахунок чого досягається гармонійний розвиток тіла.

Займіть таке ж положення, як описано в минулому вправі. Тільки зараз вам доведеться повращать ногами і руками. Злегка поверніть обидві руки вправо, одночасно поверніть ноги вліво. Залишайтеся в такому положенні протягом 5 повільних вдихів-видихів і перемістить руки вліво, а ноги, відповідно, вліво.
Активна поза човна

Чудове вправу для розвитку координації.

Намагаючись витягнутися якомога більше, повертайте ноги і руки в різні сторони (т.е . зведені разом руки відведіть вліво, а зведені ноги - вправо і навпаки). Залишайтеся в крайніх положеннях по 5 повільних вдихів-видихів.

Про решту вправах, рекомендованих Христиною Мак Гі, читайте тут.
Читайте інші статті про йогу на нашому сайті:

  1. Вся правда про йогу: вправи, міфи (частина 2)
  2. просвіщати за допомогою йоги!