Багато батьків вважають, що досягти дисципліни можна за допомогою покарань. Психологи ж стверджують зворотне. Покарання ні тільки не допомагає досягти бажаних результатів, але нерідко діє з точністю до навпаки.

Дуже важливо зрозуміти, що дисципліна і покарання, це не одне і теж. Послух ґрунтується, насамперед, на позитивному прикладі, повазі і терпінні з боку батьків. Покарання руйнує психіку особливо у зовсім маленьких дітей.

Шлепок - загальна форма покарання, що є старою традицією. Але як показує практика, такий метод не допомагає формувати позитивну поведінку дитини. Як відомо діти вчаться наслідуючи. Спостерігаючи за вашими діями, діти роблять висновок, що подібними способами можна легко дубітся мети.

Дослідження показали, що діти піддаються тілесним покаранням більш ворожі й агресивні. Вони не замислюючись вплутуються в бійку, грубо поводяться з тваринами. Шльопанці не допоможуть вашій дитини зрозуміти що добре, а що погано. І не дадуть поняття про те, як вести себе в іншій раз в подібній ситуації.


Швидше ваша дитина стане більш потайливі і винахідливим, і зробить все щоб уникнути покарання, але все одно буде робити по своєму. Покарання породжує брехню.

Звичайно спалахів роздратування, по відношенню до дитини, вам уникнути не вдасться. Вирішіть заздалегідь, як ви будете себе заспокоювати, коли ваше терпіння буде підходити до кінця згадайте щось веселе, відведіть дитину в іншу кімнату (але з доброзичливим виразом обличчя, порахуйте до десяти. Це допоможе Вам уникнути імпульсивних вчинків, про які в майбутньому ви будете шкодувати.

Але якщо роздратування бере гору, не звинувачуйте себе. Себе в тому, що не можете впорається з ситуацією. Ви повинні вчиться самовладанню, так само як ваша дитина вчиться робити правильний вибір. У даній ситуації ви перебуваєте в одному човні. Поступово ви навчитеся розуміти свою дитину, і ваші стосунки стануть теплими і довірчими, а це головна складова частина дисципліни.