Жодна кухня не обходиться без звичайного кухонного ножа. Кухонні ножі бувають різними, залежно від продуктів, для нарізки яких вони використовуються. Наприклад, хліб потрібно різати спеціальним ножем з довгим лезом і хвилястою ріжучої поверхнею. Для інших продуктів використовуються інші ножі.

Найпоширеніші з них - ножі з широкими загостреними лезами довжиною від 25 см до 40 см. Такими ножами ріжуть продукти з різною твердої текстурою.

Існує спеціальний ніж для чищення фруктів і овочів. Він має коротке лезо, пряму різальну поверхню, зручну ручку.

Ніж з вузьким загнутим лезом і гладкою поверхнею знадобиться для зрізання м'яса з кісток. А ніж з довгим, гнучким лезом і рівною поверхнею ідеальний для нарізки ковбаси. Крім того, бувають ножі столові, пластикові, ножі для смаження, ножики для устриць, сирні ножі ...

Але не варто забувати, що в будь-якому ножі головне - це якість леза.


Хороші ножі зроблені з нержавіючої сталі і добавок хрому, який робить сталь ще більш міцною. Якісний ніж має однорідний склад сталі. Цінуються любителями також ковані леза. Вони довговічні, міцні.

Велике значення мають особливості ріжучої поверхні. Вона не повинна бути нерівною, односторонньою. У продажу зустрічаються ножі з "лазерним заточуванням". Для загартовування лез таких ножів використовується лазер.

Ножі можуть бути з різними ручками: дерев'яної, пластикової, металевою або комбінованої з різних матеріалів. Найкращі - ножі з металевими ручками. Вони міцні, прослужать довго, не розтріскаються і не зламаються.

Не забувайте, що при роботі з ножами потрібно дотримуватися обережності, адже вони гострі.