Якщо тісто замішане мало круто і липне до ваших рук, спробуйте розкачати його за допомогою пляшки, наповненою прохолодною водою. Щоб перекласти тонкий шар тіста на лист, потрібно, посипавши борошном тісто, загорнути його на качалку. Потім качалку з тістом поступово розгорнути на деку.

Борошно краще завжди просівати через сито. Дріжджове тісто особливо добре виходить з просіяного борошна.

Якщо при випічці підгорає тісто, то, щоб уникнути цього, в духовку можна покласти сковорідку з водою або під форму трохи насипати солі.

В тісто краще додавати не суху питну соду, а розведену у воді. При додаванні сухий соди в тестом, необхідно ретельно його розмішати.

Ложка коньяку зробить вироби з прісного тіста розсипчастими і повітряними.

Свіжі пресовані дріжджі беруться з розрахунку від двох до п'яти відсотків до ваги борошна, а сухі дріжджі - в 4 рази менше.

Вироби виходять більш розсипчастими, коли в тесті більше жиру і менше рідини.

Перед тим, як в бездрожжевое здобне прісне тісто додати вершкове масло, його розминають до м'якої однорідної консистенції.

Занадто м'яке вершкове масло дає погано пов'язане, жирне на дотик тісто.


Таке масло вимагає охолодження.

Якщо покласти багато цукру, то вироби сильніше пригоряють і "рум'яняться". Також це призводить до уповільнення бродіння дріжджового тіста, через що випічка виходить не такою пишною.

Додаючи соду, не переборщіть. Інакше ваші вироби будуть мати неприємний присмак і темний колір.

Для кращої нейтралізації соди можна додати в тісто лимонної кислоти, розчиненої у воді. Заважати таке тісто довго не рекомендується.

Якщо ви замішуєте пісочне тісто, то пам'ятайте, що робити це необхідно не довше 2-3 хвилин. В іншому випадку вийде "затягнуте" тісто і печиво буде жорстким і не розсипчастим.