Певно, не знайдеться жодної людини, яка не знає, що таке головний біль. Причини її виникнення різноманітні. Вона може бути обумовлена будь-яким патологічним процесом або захворюванням. Головний біль виникає також при різкій зміні погоди, після стресу, нервового перевтоми, фізичного перенапруження, як реакція на світло, звук або запах.

Розрізняють два основних види головного болю: мігрень і головний біль напруги. Для мігрені характерні повторювані напади болю, як правило, односторонньою. Другий вид, який зустрічається частіше, супроводжується напругою і тупим болем в лобних, потиличних і скроневих областях.

Лікування головного болю повинне бути спрямоване в першу чергу на основне захворювання. У деяких людей позбутися головного болю виходить без докторів за допомогою виключно підручних засобів.

Спосіб 1: з'ясувати джерело.
Люди, у яких буває регулярна головний біль, повинні зрозуміти причину її появи. Ймовірно, що напад головного болю виник через недосипання, голодування, стресу, перевтоми.


Тому потрібно усунути ці проблеми: поспати, поїсти, заспокоїтися, відпочити.

Спосіб 2: створити відповідну обстановку.
Потрібно зробити навколишнє оточення максимально розслаблюючій. Необхідно створити комфортне освітлення, усунути різкі запахи, гучні звуки. Можна спробувати розслабитися, прийнявши зручну позу.

Спосіб 3: випити чай або каву.
Ефективним засобом для усунення головного болю може стати чай або каву, в яких міститься кофеїн.

Спосіб 4: прийняти таблетки.
І, нарешті, якщо нічого не допомагає, позбутися головного болю можна, прийнявши болезаспокійливий засіб.

Необхідно пам'ятати, що лікувати варто не наслідок, а причину. Тому потрібно подумати про те, як змінити стиль свого життя, раціон харчування, а також звички, щоб запобігти напади головного болю. І, звичайно, варто проконсультуватися у лікаря.