Масаж ніг і стоп є унікальною релаксуючої процедурою і незрівняним задоволенням. Він не тільки знімає втому ніг, а й призводить м'язи ніг і всього тіла в тонус.

Про користь масажу, причому саме масажу стоп, було відомо вже у давнину: до нас дійшов традиційний китайський масаж стоп, який китайські лікарі практикували багато сотень років тому.

На відміну від масажу інших частин тіла, наприклад, спини, масаж ніг і стоп стимулює не тільки ті м'язи, на які виявляється безпосередній вплив, але і благотворно впливає на весь організм .

Причина тому - активні точки (або, як їх називають по-науковому, рефлекторні точки), які у великій кількості розташовуються на стопі і відповідають за стан окремих органів і організму в цілому.

Наприклад, у зводі стопи сконцентровано безліч точок, які сучасна рефлексотерапія співвідносить з хребтом, підтверджуючи тим самим практичний досвід китайських лікарів. Тому стимулювання даної зони стопи допомагає знімати біль у спині.

При стимуляції пальців ніг благотворний вплив виявляється на очі, вуха, зуби і ясна, носові пазухи.


Ось чому при застуді їх і ступню зазвичай розтирають горілкою. До речі, прекрасним масажем для ступень є ходіння босоніж по траві або звичайною гальці, і це цілком природно, адже при цьому виявляється вплив на активні точки, розташовані на ступні.

Ступня - це взагалі дивовижне місце нашого тіла: на ній розташовані рефлекторні точки, що відповідають внутрішнім органам, вплив на які дозволяє зняти біль, поліпшити загальне самопочуття і навіть настрій людини. Можна навчитися робити на стопи ніг чудовий масаж, освоївши певні прийоми.

Але навіть якщо ви не станете фахівцем з масажу, якісь елементарні прийоми все одно потрібно вивчити. Такий релаксаційний масаж можна проводити з використанням ароматичних масел, що підсилює ефект, а для масажу з метою зняти больові відчуття і важкість у ногах можна використовувати разогревающие креми.