У наш час працевлаштування - це не тільки пошук вакансії в газеті або інтернет-ресурсах, а й уміння правильно подати свою кандидатуру на розгляд роботодавців. Сучасні принципи підбору кадрів на увазі персональні співбесіди з кандидатами на ті чи інші вакансії.

У даній статті розглядаються деякі питання, які допоможуть вам підготуватися до співбесіди і успішно скласти цей, свого роду, іспит.

Аспект часу
Для того щоб уникнути конфузів і поспіху, призначте зручний для обох сторін час. Подбайте про часовий запасі на випадки проблем з транспортом або інших форс-мажорних обставин. Обов'язково уточніть адресу проведення співбесіди, а також ім'я людини, яка буде його проводити. Ці, на перший погляд, прості дії в подальшому позбавлять вас від порожньої витрати часу і першого негативного враження про вас, як про метушливої і незібраних особистості.

Пунктуальність - ввічливість королів
Чи не запізнюйтесь! Якщо у вас з яких-небудь причин не виходить вчасно приїхати на призначене інтерв'ю, обов'язково зателефонуйте в компанію і попередьте про це, а заодно домовтеся про новий час зустрічі. Ваше резюме - це візитна картка, тому позначка "не приїхав на співбесіду" не збільшить шансів на отримання роботи.

Зустрічають по одягу
Не дарма кажуть, що зустрічають зазвичай по одежинці. У діловій культурі стиль одягу і зовнішній вигляд людини в певному сенсі характеризує його особистість, соціальний статус, а також естетичний смак.


Володіючи деякою інформацією про корпоративному стилі потрібної вам фірми, ви без зусиль впишеться в її соціокультурний профіль.

На співбесіду обов'язково візьміть всі документи, що підтверджують вашу кваліфікацію. Якщо того вимагає професія, то слід взяти і портфоліо.

Подбайте про рекомендації з попередніх місць роботи. Роботодавець напевно захоче перевірити їх правдивість, і подзвонить поцікавитися вашими професійними характеристиками, відгуками колег і навичками роботи в команді.

Ввічливість, тактовність і доброзичливість
Питання про професіоналізм людини, яка буде проводити з вами інтерв'ю - це не кращий перший крок для вас. Надмірна впевненість і показова амбітність може лише підкреслити конфліктність вашого характеру, що справить негативне враження. Почуття такту і щира ввічливість - ось запорука успіху бесіди і показники високого професіоналізму.

Запитання до роботодавця
Перед тим як відправитися на співбесіду обов'язково продумайте питання і способи їх формулювання - це покаже серйозність ваших намірів.

В залежності від вакансії і рівня компанії на ринку кількість етапів співбесіди може бути різним. Однак, початковій стадії у вигляді інтерв'ю не уникнути. Будьте підготовлені. Хто володіє інформацією, той володіє ситуацією.