Яскраві суцвіття герані на підвіконнях в колишні часи були неодмінною прикрасою кожного будинку. Це невибаглива рослина, однак, славиться не лише своєю красою, але і лікувальними властивостями. Існує безліч видів герані: лугова і болотна, балканська і далматинська, плямиста і багато інших.

Ось тільки наша домашня герань не має до них ніякого відношення, тому що насправді це, згідно ботанічної класифікації пеларгонія домашня . Але давайте і раніше називати цю красуню і за сумісництвом домашнього лікаря геранню, так воно якось звичніше.

Якщо говорити про лікувальні властивості герані, то вони проявляються завдяки одному тільки присутності рослини в кімнаті. А все завдяки активним речовинам, які, виділяючись з листя, знищують мікроорганізми, що містяться в повітрі. Ми теж вдихаємо ці активні речовини і при цьому оздоровлюємося.

Герань допомагає чи не при всіх хворобах, потрібно тільки правильно використовувати її лікувальні властивості.

• При ГРЗ, ГРВІ та кашлі: 25 грам листя герані залити 1 літром води, кип'ятити протягом 10 хвилин, процідити і полоскати горло 3-4 рази на день.• При нежиті: вичавлювати сік з листя герані і закапувати в ніс по 2-3 краплі.
• При отитах у дітей і дорослих: листочок герані гарненько розім'яти, згорнути в трубочку і акуратно вкласти у вухо.
• При загостренні остеохондрозу: подрібнити листя герані, на ніч прикласти до хворого місця, накрити зверху чистою тканиною, поверх накласти шматок поліетилену і зафіксувати за допомогою лейкопластиру. Вранці змити компрес теплою водою.
• При нападах невралгії: на хворе місце покласти кілька листочків герані, забинтувати лляною тканиною, а зверху покласти вовняну ганчірочку. Міняти пов'язку щопівгодини протягом 2-3 годин.
• Герань можна використовувати і для нормалізації тиску: листочок герані прикласти до пульсу на лівій руці і зафіксувати лейкопластиром або бинтом на півгодини.
• При зубному болю: покласти листочок герані на хворий зуб і тримати, поки біль не пройде.