Напевно, ми все вперше побачили дитячі двоярусні ліжка в американських фільмах, причому їх використовували навіть у досить просторих дитячих. Ще б пак, це ж так здорово - залазити наверх, як на капітанський місток! Через багато-багато років такі ліжка з'явилися і в наших магазинах, більше того, - цілі набори дитячих меблів з двоярусними ліжками.

Звичайно, головне їх достоїнство - в економії місця, якого в наших типових квартирах так не вистачає . Але не менш важливо й те, що діти будуть просто в захваті, адже таке ліжко - мрія кожної дитини! Цілком імовірно, що між дітьми з невеликою різницею у віці почнеться суперництво за місце нагорі, але за допомогою розумного компромісу це питання можна буде вирішити.

Вибір сьогодні великий, тому варто уважніше придивитися до ліжка, насамперед, до матеріалу, з якого вона виготовлена. Краще всього, якщо це буде натуральна деревина. Не соромтеся попросити у продавця сертифікат, який засвідчує, що ліжко відповідає всім гігієнічним вимогам.


Деякі моделі двоярусних ліжок виготовляються з металу, так що ви будете повністю впевнені в їх надійності. Не менш важлива якісна обробка, щоб ліжко було з добре обробленою поверхнею і діти не могли заносити руки.

Конфігурація двох'ярусного ліжка буває сама різна. Як правило, в них вправлені якісь шафки (до речі, досить місткі), закриті полиці і т.п., а внизу ще є і висувні ящики, де можна тримати іграшки, речі, взуття та ін. Тут важливо, щоб драбинка для підйому була не тільки зручною, але і надійною.

Середній розмір двоярусних ліжок становить приблизно 190х0 см, тобто навіть підліток баскетбольного зростання буде почувати себе на ній цілком комфортно. Відстань між нижнім і верхнім ярусом повинно бути таким, щоб батьки могли сісти і почитати дитині на ніч. А якщо ви ще придбаєте для своїх дітей матраци з ортопедичними властивостями, то прекрасний сон їм точно гарантований!