Якщо дитина подряпався, а місце подряпини сильно забруднене, його потрібно обов'язково промити. Робиться це за допомогою звичайного мила і теплої води. Після цієї процедури обробіть пошкодження перекисом - вона не тільки зупинить кров, але і підсушить ранку, а потім нанесіть антисептик. До антисептиків відносяться розчин йоду (на ніжній шкірі дитини може залишити опік, трохи пече), діамантовий зелений або більше поширена назва - "зеленка" (опіків не залишить, але пощіплет неабияк), хлоргексидину біглюконат (мабуть, саме безболісне і щадне засіб) і так далі.

Варто пам'ятати, що розчини йоду і зеленки наносяться тільки по краях ранки. Якщо малюк любить "вивчати" місця бойових поранень, то ранку стоїть прикрити лейкопластиром або ж покрити медичним клеєм - він створить на час захисну плівку і, між іншим, буде працювати як відмінне ранозагоювальний засіб.

Якщо малюк пошкодив достатньо велику ділянку шкіри (наприклад, "зніс" коліно), то ранку потрібно промити, знову ж таки, з милом і водою, потім нанести антисептик.


А щоб швидше гоїлися і не стягувало пошкоджену шкіру, обробляйте цю ділянку гелем або ранозагоювальну кремом. Відмінно підійде для таких цілей гельАктовегинилиСолкосерил(назначают при сильних пошкодженнях шкіри), або аналогічні мазі. Щоб дитина не розколупав ранку, накрийте її пов'язкою з марлі або бинта.

Ранка глибока, і ви переживаєте за шрам, який може залишитися? Є спеціальні засоби, які згладжують рубець при загоєнні, наприклад, крем Контрактубекс.

Всі перераховані вище препарати необхідно узгодити з вашим педіатром перед використанням. Рівних доріг вашим малюкам!