Сколіозом називається викривлення хребта, яке може бути і вродженим, і набутим. Іноді сколіоз розвивається внаслідок захворювання на поліомієліт або церебральним паралічем, але набагато частіше виникає через те, що діти не дотримуються правильну поставу, сидячи за столом під час занять і виконання домашніх завдань.

Легка форма сколіозу в більшості випадків не супроводжується жодними симптомами, хоча діти відчувають втому м'язів спини після тривалого стояння або сидіння. Проте з часом може виникати поступово посилюється м'язовий біль. Внаслідок сколіозу погіршується постава, ліве плече виявляється нижче правого. Цей естетичний дефект може стати причиною психологічних комплексів, особливо у підлітків.

Сам по собі сколіоз на ранній стадії не створює особливих проблем, проте він поступово прогресує, що призводить до ще більшого викривлення хребта. У самих запущених випадках хворим доводиться робити хірургічну операцію - вводити спеціальний металевий стрижень для підтримки хребців.

Чим раніше розпочато лікування сколіозу, тим краще.


У комплекс стандартного лікування входить носіння спеціального корсета або гіпсової пов'язки, електростимуляція хребта, лікувальна фізкультура, масаж та ін.

Одним з вирішальних умов успішної боротьби зі сколіозом є сон на жорсткій поверхні. У колишні часи під матрац підкладали дерев'яний щит. Однак сьогодні розроблені спеціальні ортопедичні матраци для хворих на сколіоз. Таким чином, під час сну хребту забезпечується правильне положення, що допомагає позбутися сколіозу не гірше, ніж корсет.

Все залежить від правильно підібраного рівня жорсткості. При розробці спеціальних ортопедичних матраців для хворих на сколіоз рівень підтримки кожного відділу хребта точно розрахований за медичними показаннями, а самі матраци точно пристосовані до контурів тіла і здатні підтримувати хребет під час сну в правильному положенні.