Сучасна стоматологія досягла величезних успіхів не тільки в таких областях як лікування зубів або протезування зубів, але і в профілактиці розвитку стоматологічних захворювань, особливо в дитячому віці.

Стоматологи вважають, що герметизація фісур повинна проводитися саме в дитячому віці, і ось чому. Одним з найбільш поширених стоматологічних захворювань у дітей є карієс. Він виникає, коли в порожнині рота порушується рівновага. Найчастіше це відбувається, коли через надмірне надходження цукровмісних продуктів бактерії, що мешкають у роті, починають виділяти шкідливі для зубів кислоти.

Найбільше схильні до карієсу зуби, поверхня яких розсічена фісурами - борозенками і канавками, де закріплюється особливо багато бактерій. Щоб захистити зуби від карієсу, стоматологи проводять герметизацію (запечатування) фісур, визнану одним з найефективніших способів захисту від карієсу та інших захворювань зубів.

Сенс процедури полягає в тому, що на жувальні поверхні жувальних зубів (молярів і прімоляров) наноситься тонкий шар спеціального стоматологічного герметика - Силантьєв.


Це не завадить дитині при необхідності носити брекети. Результат герметизації фісур - надійний захист зубів від карієсу на довгі роки.

Найбільш ефективно проведення герметизації фісур в перші півроку після того, як зуби прорізатимуться. 6 перших постійних молярів герметизують в 6-8 років, премоляри (4-е і 5-е зуби) - в 10-11 років і, нарешті, друга постійні моляри (7-е зуби) - в 12-13 років.

Процедура протікає в такий спосіб: спочатку зуб очищається спеціальною пастою без фтору, обробляється антисептиком і спеціальної кислотою, яка потім змивається; на поверхню зуба тонким шаром наноситься спеціальний матеріал (герметик), який фіксується світловий лампою, зайве сошліфовивать, а поверхня покривається Фторосодержащие лаком або гелем.

Герметизацію фісур можна (і потрібно!) проводити людині будь-якого віку. Можливо, тоді з часом не знадобиться і імплантація зубів.