Багато людей в пошуках оптимальної моделі матраца для комфортного сну зупиняють свій вибір на матрацах середньої жорсткості. При відсутності захворювань хребта це дійсно відмінний варіант для людей середньої комплекції, хороший компроміс для пар, що мають різницю у вазі, а також для підлітків: у цей період у них остаточно формується опорно-руховий апарат, а тому спати на м'якій поверхні ім протипоказано.

Сон на ортопедичному матраці середньої жорсткості забезпечує повноцінний відпочинок завдяки оптимальному рівню його жорсткості. В даний час існує чимало видів ортопедичних матраців середньої жорсткості, добре фіксують хребти створюють для тіла уві сні правильне з анатомічної точки зору положення. Основним принципом створення матраців середньої жорсткості є поєднання жорстких наповнювачів з еластичними. Так, наприклад, шар пружного латексу доповнюється шаром з жорсткою кокосової койри.

Найпоширеніший варіант матраца середньої жорсткості - матрац на основі пружинного блоку, незалежного і залежного (Боннель).


Перший тип рекомендується покупцям із середньою вагою і вище. Тут кожна пружина поміщена в окремий чохол і стискається незалежно, тому розподіл навантаження відбувається точково і повторює обриси людського тіла.

Безпружинний матрац середньої жорсткості не менш популярний. Він складається з плити, утвореною одним або декількома шарами наповнювача. Наповнювачі можуть бути натуральні (латекс, кокосова койра) і штучні (штучна піна, холлофайбер і т.д.), можливо і їх поєднання. Такі матраци нескладно скрутити в рулон і легко транспортувати.

Безпружинні матраци середньої жорсткості з натурального латексу з рельєфною поверхнею, крім своїх ортопедичних властивостей, володіють ще й мікромассажним ефектом, що стимулює кровообіг і робить сон більш глибоким. Щоб розібратися, який матрац вам підходить найкраще, скористайтеся шкалою м'якості/жорсткості матраца - це хоч і умовний, але досить достовірний орієнтир.