Неспеціалісти часто протиставляють інгалятор небулайзеру, але це, за невеликим винятком, невірно. Давайте розглянемо принцип їх дії.

Назва приладу "інгалятор" утворене від латинського inhalo - вдихаю, тобто принцип дії інгалятора заснований на введенні лікарських засобів в аерозольному стані методом інгаляції (вдихання).

Назва приладу "небулайзер" утворене від іншого латинського слова - nebula (хмара, туман), а принцип його дії полягає в тому, що рідке ліки перетворюється на форму аерозолю (хмари) і вдихається при проведенні інгаляції.

Як бачимо, апарати практично ідентичні за своїм принципом дії, і у них цілком могло б бути загальна назва. Тим не менш, з медичної точки зору небулайзери є більш вузьким підрозділом інгаляторів. Небулайзер дозволяє більш точне цілеспрямований вплив на певні долі дихальної системи, тобто конкретно на верхні, середні або нижні. Апарат при цьому підбирається залежно від розміру часток утворюється аерозолю. Тому всі інгалятори, крім парового, можна іменувати також і небулайзерами.

Враховуючи затребуваність таких апаратів, як інгалятор небулайзер де купити можна з'ясувати дуже легко.


А ось визначитися з типом інгалятора-небулайзера дещо складніше.

Як вже говорилося, паровий інгалятор не можна назвати небулайзером, так як він призначений для проведення інгаляцій настоями трав і т.п. і не забезпечує розщеплення лікарського засобу в аерозоль.

Зате інший інгалятор небулайзер - компресорний - робить це за допомогою потужної струменя повітря. Тим самим вирішується завдання доставки лікарських засобів у вигляді дрібнодисперсного аерозолю, що забезпечує ефективність лікування.

Взагалі ж розщеплення лікарського розчину на якомога більш дрібні частинки і є завданням небулайзера. Ультразвукові інгалятори-небулайзери розщеплюють лікарські препарати, як виявляється з назви, за допомогою ультразвуку, а меш-інгалятори - за допомогою вібруючої сітки-мембрани.