Вибір заміського будинку залежить від багатьох факторів. Перш за все, від того, чи будуть його власники жити в ньому цілий рік або використовувати тільки як дачу на період відпочинку. Вибір будинку залежить також від його віддаленості від міста, місця розташування, якості під'їзних шляхів, сприятливої екологічної обстановки.

Важливим критерієм вибору є місце розташування будинку: наявність поблизу лісу та водойми, упорядкованої зони відпочинку. Слід враховувати і вимоги законодавства, згідно з яким відстань до води має становити не менше 150 м, а ліс не купується разом з ділянкою, а лише орендується строком на 49 років. Будинок, розташований занадто близько до води, може потрапляти в зону затоплення при повені - це також слід враховувати, щоб не втратити в результаті і заміський будинок, і вкладені в нього кошти.

Для комфортного життя в заміському будинку до нього повинні бути підведені всі комунікації. В оптимальному варіанті заміський будинок розташовуватися на території, що охороняється. Має значення також, наскільки розвинена інфраструктура в даному районі: наявність магазинів і торгових точок, медичних установ, місць відпочинку, перукарень та інших точок побутового обслуговування.


Якщо передбачається придбання заміського будинку для постійного проживання, то особливого значення набуває наявність шкіл і дитячих садів.

Перш ніж почати розглядати конкретні пропозиції, має сенс вивчити ринок і цінову політику в цьому сегменті ринку житла, переглянути спеціалізовані видання, пошукати інформацію в Інтернеті.

Врахуйте, що зазвичай власники будинку спочатку виставляють трохи завищену його вартість, щоб залишити заділ під торг, будь то вдома в Прокоп'євську, Москві або будь-якому іншому місті нашої країни.

Гарна можливість заощадити час на пошуки - звернутися в агентство нерухомості. Професійні ріелтори допоможуть вам швидше підшукати підходящий варіант і вирішити проблему. Природно, вам доведеться оплатити послуги ріелтора, але зате ви отримаєте цілий ряд пропозицій і зможете вибрати те, яке вас влаштує.