Правильний вибір дитячого ліжечка дуже важливий для розвитку вашого малюка, тому при її виборі потрібно керуватися не тільки власним смаком, але й міркуваннями безпеки та зручності для дитини.

Оптимальним матеріалом для дитячих ліжечок завжди вважалася натуральна деревина . Самий підходящий матеріал для дитячого ліжечка - це вільха, клен і береза. Ліжечко з сосни обійдеться дешевше, але ця деревина набагато м'якше, так що коли в малюка почнуть різатися зубки, слід від них залишиться на бортику ліжечка.

Дитяче ліжко повинна володіти високою стійкістю. Зручно, коли вона забезпечена коліщатками, щоб при необхідності переміщати її по кімнаті. У перші місяці життя зручна дитяче ліжечко-гойдалка або колиска, тоді ваш буде легше заколисувати малюка. Однак в 3-4 місяці дитина з люльки виростає, а ліжечку-гойдалці потрібно буде додати стійкість, щоб малюк не міг її розгойдати і випасти.

Як правило, днище ліжечка можна виставляти на два рівні і регулювати висоту бортика .


До півроку, тобто поки дитина ще не сидить, можна виставити днище ліжечка на більш високий рівень, щоб малюка було зручніше діставати. Але як тільки він навчитися сидіти, а потім і стояти, днище потрібно опустити на нижній рівень, а бортик, навпаки, підняти, щоб малюк не міг випасти з ліжечка.

Більшість дітей спить в дитячому ліжечку як мінімум до 3 років, тому, коли малюк підросте і почне як слід ходити, можна або зняти один бортик, або видалити з нього кілька прутів, щоб дитина могла самостійно вибиратися з ліжечка.

Можна придбати і стару дитяче ліжечко, якщо вона в хорошому стані. Зайдіть на сайт http://babyboard.ru - там ви знайдете масу пропозицій, причому, що важливо для молодої сім'ї, за більш доступною ціною.

Педіатри рекомендують купувати для грудничка досить твердий матрац, набитий кокосовою койрою або морськими водоростями, гречкою або дрібними гранулами, але ні в якому разі не з поролону або вати. Немовлятам категорично протипоказано спати на м'якому!