Зрештою, в житті кожної матусі настає момент, коли виникає необхідність у няні. Знайти хорошу няню, яка буде повністю відповідати вашим запитам, - справа дуже важка.

У пошуках няні зазвичай звертаються в агентства персоналу, до газетних та іншим оголошенням, але, мабуть, самим надійним буде пошук через знайомих - в цьому випадку ви будете мати уявлення про якості няні та її роботі.

При виборі няні потрібно враховувати ряд моментів:

• вік дитини;
• вік няні;
• її утворення;
• наявність у няні документів.

Якщо дитина зовсім маленька (до 2 років), то оптимальним варіантом буде няня з медичною освітою; для більш старшої дитини (2-5 років) переважно няня з утворенням педагога. Якщо дитина старше, то няні доведеться виконувати обов'язки гувернантки, тобто займатися підготовкою дитини до школи або робити з ним уроки. Як правило, в обов'язки няні це не входить, тому обмовляється окремо.

Вік самої няні теж має значення. Літній жінці буде важко справлятися з маленькою дитиною, часто брати його на руки, виносити гуляти в колясці.


Однак молоденька студентка - теж не кращий варіант, так як у неї немає досвіду. Крім того, такі няні нерідко влаштовують побачення або зустрічі з друзями в процесі нагляду за дитиною.

Обов'язково поцікавтеся документами няні: паспортом, дипломом про освіту, довідкою про стан здоров'я або медичної книжкою. Якщо ви досягнете домовленості, зніміть з них ксерокопії. Якщо у няні є рекомендаційні листи від колишніх роботодавців, обов'язково здзвонитеся з ними.

Коли няня для дитини прийде до вас у будинок, придивіться до її поведінки, наприклад, помиє вона руки перед спілкуванням з дитиною, адже дотримання гігієни дуже важливо, коли мова йде про маленьку дитину.

В особистій бесіді необхідно з'ясувати, який досвід по догляду за дітьми і якого віку є у няні, чи знає вона, якими навичками повинна володіти дитина даної вікової категорії, які покарання вона вважає припустимими, чи згодна вона працювати в квартирі з відеоспостереженням та ін.