Знаменитий торт "Павлова" являє собою повітряний десерт, основу якого утворює безе з ніжною хрусткою скоринкою, а м'яка серединка нагадує зефір. Зазвичай його подають, прикрашаючи збитими вершками і якими свіжими фруктами. Досі не вщухають суперечки про місце його винаходу - в Австралії або Нової Зеландії.

Достовірно відомо, однак, що свою назву цей чудовий торт отримав на честь великої російської балерини Анни Павлової, гастролі якої проходили в Австралії та Новій Зеландії в 1926 році. Її ім'я в ті роки отримували багато брендів -одяг, духи, шоколадні цукерки.

Головний секрет приготування торта "Павлова" полягає в безе - білки повинні бути збиті до щільної блискучою піни. Тому для збивання слід використовувати ідеально чистий посуд, без єдиної крапельки вологи або жиру. Білки повинні бути кімнатної температури, а замість цукру краще використовувати цукрову пудру.

Збивши білки до м'яких піків, в них додають цукрову пудру, а потім вже збивають до щільної маси блискучою.


Щоб скоринка безе вийшла хрусткою, а серединка - м'якою, в білки додають кукурудзяне борошно і трохи оцту.

Меренги для торта можна приготувати за кілька днів до його подачі, вони чудово зберігаються в холодильнику в герметичному контейнері. Для сервіровки десерту зазвичай використовують збиті вершки, свіжі фрукти і ягоди. Щоб торт був менш калорійним, збиті вершки можна замінити сорбетом або фруктовими соусами - найкраще полуничним, чорничним і малиновим.

Цей фруктовий низькокалорійний торт слід прикрашати перед самою подачею, інакше безе може розмокнути і втратити свій привабливий зовнішній вигляд . Кислуваті фрукти і ягоди компенсують його солодкість, тому краще використовувати для прикраси маракуйю, ківі, чорницю, ожину і малину.

Найбільший торт "Павлова" в світі був виготовлений в березні 2005 р новозеландськими студентами - його довжина склала 64 м. Щоб приготувати цей диво-десерт, знадобилося 5000 яєчних білків, близько 150 кг цукру і 150 л вершків.