Перш за все, новонародженому потрібна мама, її теплі руки і її груди з молоком. А вже потім йому потрібно багато всяких дрібничок. Багато мам з забобонних міркувань (каюсь, сама була така) намагаються нічого не купувати до пологів. Можливо, це не так уже й погано, тому що інакше сімейному бюджету загрожують серйозні проблеми: неможливо без розчулення дивитися на ці чарівні дитячі дрібнички, такі крихітні - і не купити!

Головна помилка, яку здійснюють батьки, бабусі і дідусі, особливо якщо це перша дитина в сім'ї, - починають скуповувати дитячі речі в неміряних кількостях. Ну, навіщо малюкові, наприклад, 5 трикотажних комбинезончиков однакового розміру, якщо через пару місяців вони будуть вже малі? Їх і потрібно-то всього штуки три!

Враховуйте ще й те, що друзі і родичі, які прийдуть привітати вас з народженням дитини, обов'язково принесуть якісь дитячі дрібнички у подарунок. Не соромтеся, якщо вас будуть питати про ваші побажання, і замовляйте те, чого вам не вистачає. Якщо у вас всього достатньо, можна замовляти і речі більшого розміру, які знадобляться через кілька місяців.

Відразу попереджаю, що на поради мам і бабусь орієнтуватися не варто: років 20-30 тому дітей сповивали як мінімум до 3 місяців, та й не було таких крихітних речей, призначених для новонароджених.


Краще порадьтеся зі своїми подругами, у яких є маленькі діти, і складіть приблизний список. Або загляньте в Інтернет - там ви знайдете будь-яку інформацію.

Обов'язково зайдіть на сайт kidstaff. Це не Інтернет-магазин, а майданчик для купівлі/продажу товарів і послуг. Тут ви зможете придбати набагато дешевше, ніж у магазині, такі дорогі речі, як дитяче ліжечко і коляска. До речі, потім, коли ваша дитина з них виросте, ви зможете їх продати на тому ж самому сайті kidstaff.

І останнє. Обов'язково складіть список, що знадобиться дитині при виписці з пологового будинку. Краще прихопити по парі тонких і теплих кофтинок і шапочок на зміну, так як малюк може відригнути (перевірено на собі). Природно, всі речі повинні бути випрані і випрасувані.