Всі знають, що ртуть - вкрай небезпечна речовина, ось чому її потрібно негайно видалити. Швидше за все, якщо у вас розіб'ється ртутний термометр, ви швиденько заметете віником або зберете пилососом його залишки разом з кульками ртуті і викинете їх у сміттєпровід.

Всього цього робити ні в якому разі НЕ МОЖНА, і ось чому. Всього 2 грами ртуті, які містить термометр медичний, випарувавшись, забруднять 6 тис. Кубометрів повітря. Коли ви замітає ртуть віником, його жорсткі прути тільки роздрібнюють отруйні кульки в дрібний ртутний пил; пилососом ж після цього не можна буде користуватися, так як при його роботі будуть виділятися отруйні пари ртуті. Спускати ртуть у каналізацію теж не можна, так як вона осідає в каналізаційних трубах.

Так як же швидко, а головне, правильно прибрати ртуть?

Насамперед, це потрібно робити в гумових рукавичках , щоб уникнути контакту ртуті з шкірою. Потрібно всіх видалити з приміщення і максимально ретельно зібрати ртуть і всі осколки градусника в скляну банку з холодною водою (так ртуть НЕ буде випаровуватися), а потім щільно закрити банку кришкою, що закручується.


Її потрібно тримати подалі від нагрівальних приладів і потім передати фахівцям служби "01".

Для збору дрібних крапельок ртуті можна використовувати шприц, гумову грушу (потім викинути), два аркуші паперу, лейкопластир, скотч, мокру газету. Щоб переконатися, що ви зібрали абсолютно всю ртуть, яку містив термометр, ретельно огляньте місце з ліхтариком або лампою.

Після цього необхідно відкрити вікна і провітрити приміщення, а місце розливу ртуті обробити концентрованим розчином марганцівки або хлорного вапна, щоб окислити ртуть і привести її в нелетку стан. Якщо нічого цього в будинку немає, можна скористатися гарячим мильно-содовим розчином: 30 г соди + 40 г тертого мила на 1 літр води. Не забудьте очистити і свій організм: постарайтеся пити більше рідини, оскільки ртутні сполуки виводяться з організму людини через нирки.