В останні роки медики з тривогою констатують все більш часті відмови жінок від ведення вагітності. В якійсь мірі це викликано розчаруванням в платній медицині. Деякі жінки вважають, що якщо в старовину селянки народжували в полі і взагалі обходилися без лікарів, то і вони обійдуться.

Однак це в корені невірний підхід. По-перше, селянки народжували, що називається, "усіх, які вийдуть, і без всяких лікарів", а виходило нерідко по 10-15 дітей, з яких рідко виживала половина. Але ж сучасна жінка наважується на одного-двох, рідко трьох дітей, та й тих виносити ой як непросто.

Звідси випливає по-друге: не порівнюйте стан свого здоров'я зі здоров'ям селянок в старовину, які день і ніч займалися фізичною працею і харчувалися натуральними продуктами. Сучасна міська мешканка позбавлена і того, і іншого, і сьогодні практично неможливо знайти стовідсотково здорових жінок (та й чоловіків теж).

Навряд чи жінки, які вважають себе здоровими, постійно контролюють свій тиск, рівень цукру в крові та інші показники стану здоров'я.


Тому їм здається, що лікарі все "придумали", щоб тільки викачати з них побільше грошей.

На жаль, це нерідко має місце: лікарі буквально "залякують" майбутніх матусь, абсолютно не піклуючись про їх психологічний комфорт, який так важливий при вагітності. Значить, потрібно знайти такого лікаря, до якого ви будете почувати довіру і впевненість у його професійної компетентності.

Відмова від регулярного відвідування лікаря і ведення вагітності - це просто безвідповідальність по відношенню і до свого здоров'я, і, що саме страшне, до здоров'я своєї майбутньої дитини. Найбільш відповідальні майбутні матусі розуміють, що ведення вагітності одинцово, та й у будь-якому іншому місті абсолютно необхідно.

Це допоможе уникнути вкрай негативного впливу тих захворювань, які є практично у кожної жінки, хай поки і в прихованому вигляді, на плід, і своєчасно вжити заходів для збереження вагітності та нормального розвитку дитини.