Сьогодні найбільш просунуті молоді батьки можуть продемонструвати відеозйомку не тільки перших миттєвостей життя свого малюка, але і відеосюжет про ще не народжену дитину, знятий за допомогою 3d УЗД. На екрані добре видно всі рухи малюка, його міміка і жести. Дійсно вражає!

Але чи не шкодить 3d УЗД при вагітності? На це питання поки немає однозначної відповіді. У світовій практиці застосування УЗД вважається виправданим для діагностики вагітності, визначення віку і положення плоду, діагностики вроджених аномалій, а також багатоплідної вагітності.

Звичайна процедура УЗД не викликає питань з безпеки, оскільки майже всі прилади, які використовуються для проведення УЗД під час вагітності, працюють в імпульсному режимі, що значно зменшує загальний час опромінення. Для проведення звичайного УЗД потрібно 15 хвилин, а от для 3D - 45-50, тобто втричі більше, хоча частота сканування, інтенсивність і потужність ультразвуку залишаються такими ж, як і при звичайному дослідженні.

Різниця між результатами звичайного УЗД та УЗД 3d така ж, як між фотографією і кольорової відеозйомкою.


Остання, зрозуміло, виглядає набагато ефектніше: дитина знятий в русі, видно його міміка і жестикуляція (якщо тільки він не повернувся спинкою).

Однак фахівцям УЗД 3d нічого не дає. Більш того, двомірне УЗІ, яке сьогодні повсюдно використовується акушерами-гінекологами, має набагато кращі діагностичними можливостями і дозволяє судити не тільки про зовнішність дитини, але й про розвиток його внутрішніх органів.

Чи варто проводити 3d узі при вагітності ? FDA - американське Федеральне агентство з контролю за харчовими продуктами і лікарськими засобами, дуже авторитетна організація, вважає це комерційним використанням медицини. Поки новий метод використовують лише як доповнення до звичайного УЗД.

Оптимальний термін для проведення 3d УЗД - не менше ніж 24-тижнева вагітність. Причому тільки за наявності показань та необхідності більш ретельної діагностики на предмет наявності у дитини зовнішніх патологій.