Поняття дрес-коду увійшло в наше життя з появою в Росії великих компаній, хоча формений одяг в нашій країні була прийнята вже давно. Стюардеси і медпрацівники, офіціанти в ресторанах і кафе та ще робітники на брудних виробництвах - ось, мабуть, короткий перелік професій, де покладалася формений одяг.

Сьогодні ж практично в будь-якому банку, фірмовому офісі, на автозаправках і СТО , супермаркеті, кафе, піцерії і навіть в невеликому магазині співробітники одягнені в спеціально замовлену однакову форму. І це цілком природно, адже зовнішній вигляд персоналу формує перше враження і сприяє створенню іміджу.

Що стосується форменого одягу, то вона може будь залежно від спеціальності співробітника і роду діяльності фірми. Наприклад, для персоналу банківської структури зазвичай достатньо форменого піджака і шийної хустки, для офіціанток замовляють блузи та спідниці, для продавщиць - однакові фартухи і головні убори, що закривають волосся, і т.п. В супермаркетах на додаток до форменому одязі нерідко замовляють для продавців та касирів утеплені стьобані жилети.

У форменому одязі часто використовуються елементи корпоративного стилю.


Це може бути логотип компанії, забарвлення, яка включає кольори логотипу, характерні смужки та ін. Нерідко стиль одягу диктується напрямком діяльності: так, в японському ресторані цілком логічно буде виглядати персонал, одягнений в кімоно.

Формений одяг є досить дорогим задоволенням. В даний час виробництво форменого одягу нерідко проводиться за моделями, розробленими іменитими дизайнери, але ці витрати цілком виправдані, адже вони представляють собою інвестиції в імідж фірми, який повинен бути завжди на висоті. Наявність у співробітників форменого одягу свідчить про міцний фінансовий стан фірми і хороших перспективах її розвитку.

Формений одяг не повинен сильно м'ятися, повинна добре тримати форму і легко стиратися. Що стосується тканин для форменого одягу, то тут потрібно знайти розумний баланс між ціною і якістю.