Продавець - це не тільки людина, що стоїть за прилавком. Різноманітні торгові представники - це теж продавці. Власники торгових підприємств і фірм, які поширюють свою продукцію через торгових представників, мають своє уявлення про ідеальний продавця, ну а ми, пересічні споживачі, - своє, і далеко не в усьому ці уявлення збігаються.

Одне з головних вимог керівництва до продавця (неважливо, продає він ковбасу, комп'ютери або оптові партії одягу) - це його компетентність і високий рівень професіоналізму. Але крім цього існує ще й таке поняття, як емпатія, тобто вміння зрозуміти проблеми і запити покупця і, головне, вміння у доступній формі пояснити йому переваги того чи іншого виду товарів.

Уявімо собі ситуацію: в комп'ютерний магазин приходить літня дама і відразу ж оголошує, що вона "чайник". Як повинен вести себе продавець? Буквально на пальцях, намагаючись уникати спеціальної термінології, пояснити їй, яка модель їй підходить, якщо комп'ютер потрібен для роботи або для ігор.

Інша ситуація: туди ж приходить молода людина з великими амбіціями, який нахапався комп'ютерного сленгу, але, по суті, не надто розбирається в комп'ютерах.


Якщо в першому випадку продавець намагався максимально уникати спеціальної термінології, то зараз він зможе проявити себе у всій красі. Однак при цьому важливо не придушити потенційного покупця своєю компетентністю, а як би дати йому зрозуміти: "Ми з тобою однієї крові", тобто ти такий же професіонал, як і я (хоча насправді це не так). Потішений покупець навряд чи піде без нового придбання.

Щоб продаж одягу оптом в москве була успішною, продавець або торговий представник повинен сам добре розбиратися в модних трендах, щоб зуміти пояснити, чому у даної партії одягу просто унікальне за вигідністю співвідношення ціна/якість.

Навіть якщо з першого разу його пропозиція буде відкинуто, не варто відступати: детальне знання предмета, акцентування уваги на перевагах пропонованого товару зможуть переконати покупця у вигідності угоди.