Бомбейська кішка - це справжня пантера, тільки в мініатюрі: у неї така ж блискуча і шовковиста чорна шерсть, коротка і щільно прилегла до тіла, і приголомшливі очі з бронзовим відливом. На відміну від звичайних чорних кішок, у бомбейської чорні навіть подушечки лап і кінчик носа.

Незважаючи на настільки екзотичну назву, бомбейська кішка родом з Америки, її виявили там в середині 20 століття. Ця невелика за розмірами кішка дуже дружелюбна до людей, як і до інших порід кішок і навіть собак. Бомбейська кішка дуже теплолюбна, вона любить грітися на сонечку, а взимку намагається прилаштуватися ближче до господаря. Ці теплолюбні і зніжені тварини живуть переважно в будинках, на вулиці вони відчувають себе найчастіше дискомфортно.

Взагалі ставлення до господарів у бомбейських кішок специфічне. Ці миролюбні створення подружаться з усіма в домі, особливо якщо їх будуть брати на коліна і пестити, але справжнім Господарем виберуть лише когось одного і подарують йому свою відданість і любов.


Бомбейські кішки, якщо можна так висловитися, дуже "балакучі", у них звучний голос, яким вони вітають господарів, коли лестяться до них.

Самок і самців бомбейських кішок нескладно розрізняти: якщо вага дорослої кішки становить 3- 4 кілограми, то коти крупніше, їх вага близько 4-5 кілограмів. Фізичне формування бомбейської кішки закінчується тільки до двох років, а от статеве дозрівання - вже до 6-9 місяців.

бомбейська кішок прийнято ділити на дві породи: американську і британську, і між стандартами, прийнятими в цих країнах, існують кардинальні відмінності. Всі подробиці виведення бомбейських кішок можна дізнатися на сайті http://nld.ru/koshki/porody/bombeyskaya-koshka/. Там же можна познайомитися з особливостями їх харчування та догляду за ними.

На жаль, бомбейські кішки не можуть брати участь у виставках, оскільки їх колір не описаний стандартом. Тільки TICA дало дозвіл на показ цієї породи "соболиного" окраса, давши їй однойменне найменування, а сама порода отримала визнання в 1976 в CFA.